rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Rewitalizacja Dyrekcji w Stoczni Cesarskiej

Dyrekcja_1
Spółka Stocznia Cesarska Development otrzymała pozwolenie na budowę, umożliwiające rozpoczęcie remontu budynku Dyrekcji na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.

Pierwsze prace nad tym historycznym zabytkiem z 1878 roku rozpoczną się już w tym miesiącu. Inwestor spodziewa się zakończenia remontu w ciągu 16 miesięcy.

W obiekcie zostanie utrzymana pierwotna funkcja biurowa i jego układ, jednak standard budynku zostanie dostosowany do dzisiejszych wymogów. Po remoncie dla najemców dostępne będzie ok 4.000mkw zróżnicowanej powierzchni biurowej. Przestrzeń jest dostosowywana do potrzeb mniejszych firm i start-upów. Inwestor kładzie nacisk na łączenie społeczności poprzez wprowadzenie wspólnych udogodnień takich jak współdzielone sale konferencyjne, strefy relaksu, kawiarnia, kuchnie, a nawet powierzchnia eventowa. Przestrzeń co-workingowa znajdzie się na dwóch najwyższych piętrach budynku.

„Rozpoczęcie remontu jest dla Nas bardzo ważnym kamieniem milowym w rewitalizacji Stoczni Cesarskiej. Uważamy to za przywilej, że możemy pracować nad budynkiem, który jest tak głęboko związany z polską historią i cieszymy się, że możemy wnieść cenny wkład w zapewnienie jego przyszłej egzystencji” – mówi Gerard Schuurman.