Architektura i design

Pracownia Ideograf nagrodzona za projekt wnętrz hotelu Lake Hill Resort & SPA

Property Design Awards 2020_Laureaci (1)
Podczas uroczystej gali, która odbyła się pierwszego dnia 4 Design Days, wręczono statuetki w 10 kategoriach. Trafiły one do rąk najlepszych projektantów i architektów, honorując unikalne inwestycje i pomysły. Nagrodę za najlepiej zaprojektowane wnętrza hotelu otrzymał projekt Lake Hill Resort & Spa autorstwa sopockiej pracowni Ideograf.

 

Lake Hill, czyli „wzgórze nad jeziorem”, to idealna nazwa dla tego obiektu, ponieważ znakomicie opisuje jego malowniczą lokalizację – mówi Paulina Czurak, właścicielka pracowni Ideograf. Hotel dysponujący zapierającymi dech widokami powinien mieć jak najprostsze wnętrza, które nie będą odciągać uwagi od otoczenia. Kierując się tą naczelną zasadą stworzyliśmy przestrzenie minimalistyczne, niemal ascetyczne, ale jednocześnie ciepłe i zapewniające gościom poczucie niezobowiązującego luksusu i komfortu. Posadzki surowe jak skały znakomicie komponują się z górskim krajobrazem, a ciepłe, drewniane meble nawiązują do malowniczych lasów otaczających obiekt. Wszystko to stanowi idealny przepis na relaks – dodaje Paulina Czurak.

4-gwiazdkowy obiekt oferuje 173 apartamenty, które rozmieszczono w dwóch osobnych, komfortowych budynkach. Goście hotelowi mogą liczyć na szereg atrakcji – restaurację z panoramicznym widokiem na Zalew Sosnówka i najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. W hotelu znajduje się również rozbudowana strefa wellness i SPA, która z pewnością umili czas po kilkugodzinnych wędrówkach wzdłuż górskich szlaków. Dla najmłodszych przewidziano natomiast kids room i play room.

Obiekt wyróżnia się nie tylko bogatą ofertą ale też wysokim standardem wyposażenia, które dobrano we współpracy z Katarzyną Sokołowską – znaną reżyserką pokazów mody i dyrektorką artystyczną hotelu Lake Hill Resort & Spa.

4 Design Days to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Tegoroczna edycja, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, zgromadziła 300 prelegentów, 300 wystawców, 10 tys. gości biznesowych i ponad 25 tys. odwiedzających.