Informacje dnia

Port Łódź kontynuuje proces adaptacji swoich terenów zewnętrznych

razem
Port Łódź kontynuuje proces adaptacji swoich terenów zewnętrznych. Do całości kompleksu rekreacyjnego dołączyło właśnie boisko do gry w piłkę nożną oraz tor przeszkód.

Zielone tereny zewnętrzne zlokalizowane przy Porcie Łódź sprzyjają inwestycjom, mającym na celu zagospodarowanie przestrzeni z myślą o lokalnej społeczności. Łódzkie Centrum udostępniło bezpłatnie okolicznym mieszkańcom plenerową siłownię, profesjonalną strefę do trenowania z psem, stoły do ping-ponga oraz dwa boiska sportowe – do gry w koszykówkę oraz w piłkę siatkową. Teraz przyszedł czas na nową przestrzeń dedykowaną kolejnej dyscyplinie sportowej.

Postawiliśmy na piłkę nożną – mówi dyrektor Portu Łódź, Andrzej Cieślik. Skąd taka decyzja? Rozmawiamy z Klientami oraz Sąsiadami naszego Centrum, którymi są np. okoliczne szkoły, dzięki temu dokładnie wiemy, czego potrzebują i sukcesywnie wcielamy te projekty w życie. Obserwujemy, że ludzie coraz chętniej korzystają z naszych zielonych przestrzeni, a szkoły wykorzystują udostępnione przez nas boiska na potrzeby treningów lub zajęć z wf-u. Bardzo nas to cieszy ponieważ inwestycje w tereny zewnętrzne realizujemy przede wszystkim z myślą o tzw. local community – podkreśla Andrzej Cieślik.

Nowo otwarte boisko do gry w piłkę nożną ma powierzchnię blisko 1000 metrów kw., zostało otoczone specjalną wysoką siatką, tak by podczas gry piłka pozostawała cały czas w jego obrębie. Do korzystania z nowej przestrzeni Port Łódź zaprasza zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane. Obok boiska do gry w piłkę, na terenie zewnętrznym Centrum pojawiła się też tzw. ścieżka zdrowia. Znajdują się tu urządzenia wykonane z naturalnych materiałów, m. in. drabinki, tunele, liny oraz elementy do przeskakiwania.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora