Informacje dnia

Polska firma z branży PropTech debiutuje na amerykańskim rynku

analiza
Polska spółka Velis Real Estate Tech, która jest obecna w 17 krajach, wkracza na amerykański rynek nieruchomości komercyjnych i przemysłowych.

Dziś produkty IT spółki Velis Real Estate Tech, tworzące linię Singu znajdują zastosowanie w ponad 5000 nieruchomości na świecie: w biurowcach, centrach handlowych i logistycznych, obiektach przemysłowych. Rozwiązania Velis wdrożyli działający globalnie odbiorcy, tacy jak: Panattoni, Hines, JLL, Savills, Logicor, Cushman & Wakefield. Obecnie firma skupia się na rozwoju sieci partnerów i klientów w Stanach Zjednoczonych. Amerykański rynek ma według niej olbrzymi potencjał do absorpcji rozwiązań PropTech.

Flagowym produktem Velis jest platforma Singu FM służąca do zarządzania nieruchomościami komercyjnymi i przemysłowymi w obszarach takich jak: facility, property&assets. Jej mechanizm opiera się na chmurze obliczeniowej, rozwiązaniach mobilnych oraz technologii IoT. Dzięki szybkiemu procesowi wdrożenia, częstym aktualizacjom, wsparciu powdrożeniowemu oraz wersji w 19 językach, oprogramowanie Velis jest stosowane m.in. w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie.

– Bardzo wiele budynków w Stanach Zjednoczonych stanowią obiekty starsze, mające nawet kilkadziesiąt lat. Rodzi to duże zapotrzebowanie na nowoczesne technologie, dzięki którym podnosi się ich standard, wartość oraz prestiż – mówi Patrick Gasior – Senior Channel Sales Manager at Velis Real Estate Tech. Rynek amerykański potrzebuje szybkich rozwiązań, możliwych do wdrożenia w stosunkowo krótkim czasie. Równie istotni są, elastycznie działający vendorzy, tacy jak Velis, którzy proponują gotowe produkty, ale też potrafią dopasować się do specyficznych wymagań klientów – dodaje Patrick Gasior.