Informacje dnia

Podsumowanie 2019 roku w Galerii Metropolia

dieter-de-vroomen-452887-unsplash
Coraz lepsze wyniki centrum to efekt wprowadzonej i konsekwentnie realizowanej strategii najmu oraz uważne obserwowanie rynku i reagowanie na zmieniające się trendy. W przeciągu roku w galerii pojawiło się, kilku nowych, kluczowych najemców.

Najwięcej zmian w ubiegłym roku, zaszło na II piętrze Galerii Metropolia.
Zarząd obserwując zmieniające się trendy rynkowe i oczekiwania klientów, a także reagując na zakaz handlu w niedzielę postanowił wzmocnić rozrywkowo – gastronomiczną ofertę centrum i całkowicie zmienić charakter 2 pietra, które dotychczas było domeną najemców z branży meblowej i wyposażenia domu, stawiając na stworzenie miejsca, gdzie można spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, w tygodniu oraz w weekendy.
Do oferty kina Helios oraz klubu fitness Tone Zone od 26 czerwca 2019 dołączyła Stacja Food Hall, czyli największa gastronomiczna przestrzeń w Trójmieście, na terenie której znajduje się ponad 20 autorskich konceptów gastronomicznych oferujących potrawy kuchni całego świata, często serwowanych w nietypowy sposób dzięki nieszablonowemu podejściu szefów kuchni, 3 bary, aż 5 różnych stref i przestrzeń spotkań dla 600 osób.
W marcu 2019 roku do grona najemców Galerii Metropolia dołączyła również drogeria Hebe, z szeroką ofertą kosmetyków i perfum znanych marek.
Dla osób wieku od lat 5 do 105 swoje podwoje we wrześniu otworzyło Studio taneczne Siemanko.
Pod koniec 2019 roku do grona najemców dołączył sklep znanej w Trójmieście sieci delikatesów Merkus. Jest to sieć rodzinna, opierająca się na polskim kapitale. Oprócz standardowych produktów w swojej ofercie posiadają bardzo szeroką gamę produktów eko, wege, win oraz kuchni świata.

Wprowadzone zmiany wpłynęły pozytywnie na odwiedzalność centrum, która wzrosła o ponad 15% w stosunku do roku 2018.
Jednak to nie koniec zmian, w nowym roku Metropolia planuje uruchomienie kolejnych lokali, a pierwsze z nich został już otwarte dla klientów. Na początku stycznia do grona najemców dołączyło Centrum U7, czyli znana i działająca od 1997 roku w Trójmieście sieć kręgielni oraz eko bazar Pomorska Spiżarnia oferująca produkty ekologiczne prosto od rolników oraz drobnych wytwórców z Kaszub.

Galeria Metropolia zlokalizowana jest w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Kilińskiego 4. Powierzchnia najmu (GLA) 34 400 m2. Obiekt wyróżnia się bardzo szeroką ofertą rozrywkowo-gastronomiczną.