Informacje dnia

PKP S.A.: Dworzec Prabuty oddany do użytkowania pasażerom

Dworzec Prabuty - widok od strony torów 2

Nowy dworzec w Prabutach jest już dostępny dla pasażerów.

Nowy dworzec wyróżnia się komfortem, funkcjonalnością, do tego jest przyjazny środowisku. Co istotne, podczas renowacji zadbano o historyczne detale. Z dworca już skorzystali pierwsi podróżni.
Inwestycja realizowana była w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 dofinansowana ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Prace trwały niemal półtora roku.   Łączny koszt zakończonej inwestycji to 13,2 mln złotych brutto. Projekt przebudowy opracowała pracownia projektowa Przedsiębiorstwo Organizacji Inwestycji ALLPLAN Spółka z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, a wykonawcą prac budowlanych była firma A-Projekt Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie.

– Otwarcie zmodernizowanego dworca w Prabutach to kolejny element przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu. Mieszkańcy kolejnej mniejszej miejscowości w województwie pomorskim zyskują dostęp do bezpiecznej i komfortowej infrastruktury kolejowej. Mam nadzieję, że nowoczesny i proekologiczny budynek dworca stanie się ważnym centrum społeczności lokalnej i ułatwi pasażerom podróżowanie koleją do Gdańska. Wszystko to dzięki Programowi Inwestycji Dworcowych, w ramach którego polski rząd przeznaczy do 2023 r. prawie 2 mld zł na modernizację blisko 200 dworców – mówi Andrzej Bittel, wiceminister infrastruktury.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora