Informacje dnia

PKP PLK podpisały umowę za 180 mln zł na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowej linii

rawpixel-749494-unsplash
W dniu wczorajszym, tj 7 stycznia 2019 r. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy nowej linii łączącej Podłęże z Tymbarkiem i Mszaną Dolną. Umowa opiewa na kwotę 180 mln zł .

Realizacja inwestycji zapewni lepszą komunikację w Małopolsce oraz z północy na południe Polski i Europy na osi Bałtyk – Bałkany – Morze Czarne.

„Zawarta dzisiaj umowa to niezwykle ważny etap ogromnej inwestycji: budowy nowej linii między Podłężem a Tymbarkiem i Mszaną Dolną oraz modernizacji istniejącej trasy Chabówka – Nowy Sącz. Inwestycja ma znaczenie dla regionu, Polski oraz komunikacji międzynarodowej. Jest kluczowa dla rozwoju regionalnego. Będzie to najdłuższa nowa linia kolejowa w Polsce od kilkudziesięciu lat. To kolejny dowód na to, że z determinacją dążymy do celu, jakim jest bezpieczna, komfortowa i punktualna polska kolej” – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

To pierwszy z trzech etapów inwestycji dla budowy nowej linii, zwanej „Podłęże – Piekiełko” i modernizacji istniejącej linii nr 104 Chabówka – Nowy Sącz. Kolejne etapy, tj II i III będą realizowane w latach od 2020 do 2027.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora