Informacje dnia

Pilsner Urquell rozszerza swoją sieć dystrybucyjną o Prologis Park Pilsen II

Prologis_Park_Pilesn_II__2_
W marcu Prologis podpisał umowę najmu z Plzensky Prazdroj, który w 1842 roku po raz pierwszy stworzył recepturę piwa Pilsner typu lager, obecnie najpopularniejszego piwa na świecie. Nowy najemca zajął 9 700 metrów kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej w Prologis Park Pilsen II.

Plzensky Prazdroj, największy czeski producent i eksporter piwa, chciał powiększyć powierzchnię magazynową dla produktów w swojej ofercie i szukał lokalizacji, która zapewniałaby mu szybki i łatwy dostęp do kluczowych rynków. Prologis Park Pilsen II, położony zaledwie 25 kilometrów od browaru Pilsner Urquell, dzięki swej lokalizacji przy autostradzie D5 łączącej Pragę z Bawarią, stanowił optymalne rozwiązanie dla rozszerzenia tej sieci dystrybucyjnej.

„Prologis współpracuje z najważniejszymi globalnymi i lokalnymi firmami. Daje to nam ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie budowy, technologii i zarządzania nieruchomościami, dzięki którym możemy wspierać tak wspaniałe marki jak Pilsner Urquell” – powiedział Martin Baláž, vice president, country manager, Prologis na Czechy i Słowację.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora