Informacje dnia

Pierwszy etap inwestycji Officyna w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz otrzymał pozwolenie na użytkowanie

IMG_1689Officyna (I etap) to kameralny budynek biurowo-usługowy zlokalizowany tuż przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku, doskonale wpisujący się w charakter dzielnicy. Biurowiec powstał na miejscu dawnej siedziby firmy Chemia. Gabarytowo stanowi on kontynuację istniejącej w otoczeniu zabudowy, ale jego nowoczesna architektura wnosi zdecydowane ożywienie do pierzei głównej arterii Trójmiasta.

Na parterze zaprojektowano lokale usługowe (ich łączna powierzchnia to blisko 900 metrów kw.), dostępne niezależnie od strony alei oraz z holu budynku. Na wyższych kondygnacjach znajdują się pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni blisko 4,2 tys. metrów kw. (piętra od I do III o powierzchni blisko 1,1 tys. mkw., IV blisko 900 metrów kw.). Elementem wyróżniającym budynek jest taras na IV piętrze. Biurowiec posiada 20 miejsc parkingowych zlokalizowanych w garażu podziemnym oraz kilkadziesiąt miejsc naziemnych, ponadto szatnie i parking dla rowerów.

Trwa już budowa II etapu inwestycji. Budynek będzie miał pięć kondygnacji biurowych i dostarczy na rynek blisko 7,3 tys. metrów kw. powierzchni najmu. Planowany termin oddania do użytku to początek 2021 roku.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora