Informacje dnia

PEKAES zwiększa powierzchnię terminali dystrybucyjnych w Krakowie i Kielcach

Terminal_PEKAES_Kielce_samochód
PEKAES, czołowy operator logistyczny, poinformował o powiększeniu powierzchni terminalowej w Oddziałach PEKAES w Krakowie i Kielcach. Nowe inwestycje Grupy w infrastrukturę sieciową umożliwią sprawną obsługę jeszcze większego potoku przesyłek drobnicowych. Pomimo trwającej epidemii, PEKAES działa zgodnie
z przyjętym planem i zapowiada dalszy rozwój sieci drobnicowej w kraju oraz za granicą.

W ramach wcześniej przyjętych planów rozwojowych Grupy PEKAES, w maju tego roku zwiększyliśmy powierzchnię terminali zlokalizowanych w Krakowie i Kielcach. Dzięki nowym inwestycjom Grupy możemy przyjąć jeszcze większy wolumen towarów, tym samym elastycznie dostosowujemy się do potrzeb naszych Klientów, których zainteresowanie usługami logistycznymi, po chwilowym przestoju związanym z sytuacją epidemiczną, stopniowo wzrasta. – mówi Sławomir Szema, Dyrektor Sieci Krajowej PEKAES.

Małopolski Oddział PEKAES znajduje się w pobliżu obwodnicy Krakowa. Położony na jego terenie nowoczesny terminal dystrybucyjny klasy A zyskał kilka nowych doków, a jego powierzchnia powiększyła się o ponad 1 000 m2 i obecnie wynosi 3 400 m2. Natomiast terminal zlokalizowany w kieleckim Oddziale PEKAES został powiększony o kolejne 1 000 m2 i cztery doki. Aktualnie w tej lokalizacji oddano do dyspozycji Klientów ponad 3 000 m2 powierzchni terminalowej wyposażonej w 30 doków.

– Rozbudowując nasze terminale drobnicowe dbamy nie tylko o operacyjne zwiększenie ich przepustowości, ale również zapewnienie jeszcze bardziej komfortowych i bezpiecznych warunków pracy dla naszych Pracowników oraz Przewoźników, co jest szczególnie ważne w dobie epidemii, z którą mierzy się nasz kraj. – dodaje Sławomir Szema, Dyrektor Sieci Krajowej PEKAES.

Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES zapowiada dalsze inwestycje Grupy w infrastrukturę sieci dystrybucyjnej i logistycznej.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora