warto wiedzieć

Pasaż Sztuki wyrośnie przy wieżowcu Warsaw Spire

Ghelamco Poland_Art Walk 7Pasaż Sztuki – Art Walk – to kolejna inicjatywa inwestora wieżowca Warsaw Spire w Warszawie, firmy Ghelamco. 57 – metrowy pasaż stanie na placu Europejskim, nowej publicznej przestrzeni wykreowanej przy Warsaw Spire.

W obiekcie  będą odbywały się czasowe wystawy. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana będzie do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych. Za projekt instalacji odpowiada Przemysław „Mac” Stopa – światowej sławy projektant i laureat wielu międzynarodowych nagród z renomowanej pracowni Massive Design.

Art Walk jest inicjatywą pro publico bono Ghelamco Poland, jednym z elementów realizowanego przez dewelopera projektu placu Europejskiego, który ma na celu całkowite przeobrażenie rejonu miasta  w okolicy Ronda Daszyńskiego. Inauguracyjna wystawa w Art Walk planowana jest   w połowie maja tego roku, w momencie oddania do użytku całości kompleksu Warsaw Spire i otwarcia placu Europejskiego.

Warsaw Spire przy placu Europejskim jest jedną z najważniejszych inwestycji na mapie Warszawy. Kompleks o powierzchni ponad 100 000 m2 powstaje tuż przy Rondzie Daszyńskiego, w jednym najdynamiczniej rozwijających się obszarów stolicy. Tworzą go 3 budynki: 220-metrowy budynek wieżowy oraz dwa 55-metrowe budynki sąsiadujące.