Informacje dnia

Nowy najemca w Cavatina Hall w Bielsku-Białej

Cavatina_Hall_Parkview_1MB

Ellie Mae otworzy swoje biuro w budynku Cavatina Hall, pierwszym projekcie mixed-use w Bielsku – Białej, realizowanym na tak dużą skalę przez Cavatina Holding. Firma na swoje potrzeby wynajęła niemal 2 000 m kw. nowoczesnej i komfortowej powierzchni do pracy.

Wiodąca amerykańska firma Ellie Mae nabyła Capsilon w 2019 r. i podjęła kluczową decyzję o przeniesieniu swojego biura w Bielsku-Białej do wielofunkcyjnego budynku Cavatina Hall. Od tego czasu Capsilon przemianowano na Ellie Mae AIQ. Firma dostarcza technologię opartą na chmurze na potrzeby amerykańskiego rynku kredytów hipotecznych wspierające kredytodawców na każdym etapie procesu kredytowego: od złożenia wniosku aż do jego zamknięcia, a także po zakończeniu całego procesu. Polski oddział odpowiada za rozwój Ellie Mae AIQ umożliwiający efektywną i szybką analizę dokumentów kredytowych składanych przez potencjalnych kredytobiorców. Bielsko-Biała będzie głównym Centrum Operacyjnym Ellie Mae w Polsce.

– Ellie Mae z entuzjazmem oczekuje dalszego rozwoju działalności w Polsce. Jesteśmy dumni z możliwości dostarczania na rynek przełomowych innowacji opartych na Machine Learning i sztucznej inteligencji. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza firma była przyjaznym miejscem pracy, z czego znana jest już od kilku lat w naszych pozostałych lokalizacjach. Dlatego też, podejmując decyzję o nowej siedzibie dla naszego zespołu w Polsce wzięliśmy pod uwagę unikatowy obiekt Cavatina Hall i jego świetną lokalizację z łatwym dostępem do komunikacji publicznej oraz wysoką jakość oferowanych powierzchni. Ten prestiżowy i wyjątkowy budynek będzie doskonałym miejscem do pracy dla zespołu Ellie Mae, a także zapowiedzią rozwoju naszej firmy w Bielsku-Białej – jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w południowej Polsce. Wierzymy, że potencjał miasta jest ogromny i spodziewamy się, że do Ellie Mae dołączy jeszcze niejeden wielki talent w dziedzinie technologii. – mówi Beata Mojżesz, Office Manager & HR Business Partner w Capsilon Software Poland.

– Cieszymy się, że firma Ellie Mae wybrała obiekt Cavatina Hall na nową siedzibę swojego biura. Jest to dla nas najlepszy wyraz zaufania klienta oraz potwierdzenie, że strategia działania Cavatina Holding jest skuteczna, nawet w obecnej sytuacji w kraju i na świecie. Decyzja Ellie Mae, lidera wśród firm technologicznych na świecie, o rozwoju polskiego oddziału to również pozytywny przekaz dla pozostałych firm z sektora IT w Bielsku-Białej i całej południowej Polski. Część biurowo-usługowa inwestycji Cavatina Hall zostanie oddana do użytkowania jeszcze w tym roku. Aktualnie trwają zaawansowane prace budowlane i wykończeniowe przy uwzględnieniu wszelkich zaleceń organów państwa w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa pracowników budowy.- podkreśla Krzysztof Wilczak, Leasing Manager w Cavatina Holding.

– W obecnej sytuacji obie strony tej transakcji stanęły przed ogromnym wyzwaniem. Jednak, choć może się wydawać, że rzeczywistość nie sprzyja zawieraniu umów, to dzięki dialogowi udało nam się wypracować satysfakcjonujące rozwiązania. Dostosowanie się do nowej sytuacji nie jest proste zarówno dla najemców jak i wynajmujących. Niemniej jednak przykłady takie jak transakcja Ellie Mae w Cavatina Hall jest dobrym znakiem dla rynku biurowego w południowej Polsce. – mówi Michał Galimski, Dyrektor regionalny odpowiedzialny za Polskę Południową w Cushman & Wakefield.

– Cieszę się, że międzynarodowa firma Ellie Mae i Cavatina Holding dostrzegły szansę, którą daje inwestycja w mniejszych ośrodkach miejskich. Zaistniała transakcja to dowód na to, że wykwalifikowani specjaliści nie chcą za wszelką cenę przenosić się do największych miast i z powodzeniem rozwijają nowoczesne usługi poza nimi. – mówi Tomasz Dyba, Negotiator, Cushman & Wakefield.

Cavatina Hall realizowany przez polskiego inwestora i dewelopera, Cavatina Holding, powstaje w Bielsku-Białej, u zbiegu ulic Dworkowej i Sempołowskiej. Połączy w unikatowy sposób funkcję biurową z kulturalną. W obiekcie oprócz części biurowo-usługowej o powierzchni ponad 9 000 m kw., znajdzie się sala koncertowa na 1000 osób i wysokiej klasy studio nagrań.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora