Informacje dnia

Nowy najemca w biurowcu Officyna w Gdańsku Wrzeszczu

Officyna, hol wejściowy

Firma Transcom, globalny dostawca usług w zakresie obsługi klienta, sprzedaży i wsparcia technicznego przenosi swoją lokalną siedzibę do biurowca Officyna w Gdańsku. Firma wynajęła na swoje potrzeby ponad 1 700 mkw., a umowa z deweloperem, firmą Torus, podpisana została na 5 lat. W transakcji pośredniczyła firma CBRE.

Nowe biuro gdańskiego zespołu Transcom mieścić się bedzie w budynku powstałym w ramach I etapu inwestycji Officyna w Gdańsku Wrzeszczu. Będzie miało powierzchnię ponad 1 700 mkw.

– Od pewnego już czasu planowaliśmy podniesienie standardu biura. Wybór Officyny podyktowany był jakością oferty i zaufaniem, jakie nabraliśmy do firmy Torus w trakcie procesu selekcji potencjalnych lokalizacji i poźniejszych negocjacji. Doceniliśmy doświadczenie, profesjonalizm i partnerskie podejście – to są wartości, które definiują również Transcom. Ważnymi czynnikami są również lokalizacja Officyny w centrum miasta, poświadczona certyfikacją jakość budynku, nowoczesne wnętrza dające sporą elastyczność w ich adaptacji oraz możliwość rozwoju w przyszłości w obrębie tej samej inwestycji. Jestem przekonany, że zmiana biura przyczyni się w dużym stopniu do poprawy satysfakcji z pracy i lepszego samopoczucia zespołu, a tym samym wpłynie na poziom świadczonych przez nas usług – mówi Grzegorz Baran, Członek Zarządu i Client Service Manager, Transcom Worldwide Poland sp. z  o.o.

Obecnie trwają prace adaptacyjne nowej powierzchni, które prowadzone są we współpracy z działem projektowym firmy Torus oraz globalnym partnerem firmy Transcom w zakresie nieruchomości – firmą CBRE. Zagwarantuje to uzyskanie wysokiej funkcjonaloności i dostosowania powierzchni do specyficznych potrzeb firmy.

– Bardzo się cieszymy, iż udało nam się sfinalizować tę transakcję i pozyskać do budynku Officyna tak dużego i znanego najemcę. Firma Transcom była jednym z naszych pierwszych klientów, w czasach kiedy Torus stawiał pierwsze kroki na rynku nieruchomości. Udało nam się wtedy zbudować dobre, partnerskie relacje, które teraz zaprocentowały. Dzięki temu sam proces negocjacji przebiegł niezwykle sprawnie – komentuje Marcin Piątkowski, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Torus.

Officyna to dwuetapowa inwestycja powstająca w dzielnicy Wrzeszcz w Gdańsku – docelowo zaoferuje ona 12,3 tys. mkw. powierzchni najmu. Pierwszy etap, w którym biuro otworzy  niebawem Transcom, został oddany do użytku pod koniec sierpnia 2019 roku.
W transakcji najemcy doradzała firma CBRE.

– Analizując rynek poszukiwaliśmy opcji, która spełni bardzo wysokie wymagania klienta w kontekście wentylacji, klimatyzacji oraz bezpieczeństwa energetycznego. Zwracaliśmy również uwagę na doświadczenie i wiarygodność dewelopera. Lokalizacyjnie z kolei braliśmy pod uwagę otoczenie w postaci gastronomii, handlu i usług oraz bliskość transportu publicznego. Officyna spełniła wszystkie kryteria oferując jednocześnie bardzo atrakcyjne warunki najmu oraz krótki termin realizacji fitoutu. To też swego rodzaju historyczny powrót do relacji firmy Transcom z Torusem.  Chciałbym przypomnieć, że nasz klient przez wiele lat wynajmował  powierzchnię w  nieistniejącym już budynku G413 w Oliwie, który w 2005 r. był pierwszym budynkiem biurowym debiutującej wtedy firmy deweloperskiej – mówi Mariusz Wiśniewski, dyrektor trójmiejskiego biura CBRE.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora