Inwestycje publiczne

Nieruchomości komercyjne przyjazne środowisku. IMMOFINANZ osiągnie status bezemisyjny do 2040 r.

(c)IMMOFINANZ - Urban Garden

IMMOFINANZ wnosi ważny wkład w walkę ze zmianami klimatycznymi dzięki nowej Strategii Neutralności Węglowej. Nieruchomości komercyjne przyjazne środowisku to przyszłość rynku.

W swoich planach IMMOFINANZ zakłada redukcję wszystkich emisji gazów cieplarnianych o 60% (poniżej poziomu z 2019 r.) do 2030 r. Natomiast do 2040 r. ta wiodąca europejska firma z branży nieruchomości komercyjnych zamierza stać się bezemisyjna w całym swoim łańcuchu wartości. Oznacza to, że IMMOFINANZ przekroczy w znacznie większym stopniu wyznaczony przez Unię Europejską cel osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku.

 

Postępujący kryzys klimatyczny i związany z nim wpływ na środowisko są najpilniejszymi wyzwaniami naszych czasów i wszyscy jesteśmy zobowiązani do działania. Dlatego postawiliśmy sobie ambitny cel, aby do 2040 r. osiągnąć status neutralności węglowej we wszystkich obszarach naszej firmy. Odzwierciedla to nasze zaangażowanie w przyjęcie odpowiedzialności za ludzkość i nasze środowisko naturalne, a także nasz zamiar odegrania wiodącej roli w zrównoważonej transformacji naszej branży”, skomentował Dietmar Reindl, COO IMMOFINANZ, na temat ambitnego programu zrównoważonego rozwoju firmy.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora