Informacje dnia

New Work otwiera swoją ósmą lokalizację w Polsce w gdańskim biurowcu

New Work_Neon_Alchemia_4

Gdańsk jest już czwartym polskim miastem, w którym New Work, udostępnił najemcom swoje usługi. Nowy hub biurowy znajduje się na 4 piętrze budynku Neon, będącego częścią kompleksu Alchemia. Pierwsi najemcy już się wprowadzili.

Spis treści:
Nowoczesna przestrzeń biurowa dla firm
Atrakcyjna lokalizacja

– Trójmiasto dynamicznie się rozwija. Aglomeracja plasuje się na trzecim miejscu w Polsce pod względem popytu na przestrzeń biurową – tłumaczy Hubert Abt, CEO i założyciel firmy New Work, jednego z największych operatorów biur elastycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. – Sam Gdańsk jest miastem doskonale zlokalizowanym, położonym nad morzem i świetnie skomunikowanym z resztą kraju. Wysoki standard życia przyciąga młode rodziny, dlatego międzynarodowe firmy i inwestorzy tworzą tam swoje lokalne oddziały. Rynek nieruchomości jest stosunkowo młody i chłonny, ale bardzo dynamiczny. Gdańsk to już czwarte miasto, po Warszawie, Krakowie i Łodzi, w którym pojawiliśmy się ze swoją ofertą.

Nowoczesna przestrzeń biurowa dla firm

New Work oferuje najemcom elastyczne przestrzenie biurowe w Neonie, budynku należącym do kompleksu Alchemia. Do końca tego roku firmom zostanie udostępnionych ponad 4000 m kw. powierzchni, która znajduje się na czwartym piętrze biurowca. Obejmie ona również centrum konferencyjne dostępne zarówno dla najemców Alchemii, jak i użytkowników zewnętrznych. Obok wysokiej jakości powierzchni, z których słynie developer Torus, najemcy mają do dyspozycji łatwo dostępny system komunikacji miejskiej, ponieważ stacja SKM znajduje się tuż za budynkiem.

– Nasza oferta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, mamy już podpisane umowy najmu na 40 proc. powierzchni, kolejne są w trakcie zaawansowanych negocjacji – mówi Michał Galarski, team leader of Gdansk Operations w New Work. – Klientom udostępniamy przestrzenie o wielkości od 11 do 80 m kw., sale do spotkań, miejsca parkingowe, części wspólne – m.in. strefy relaksu. Już wkrótce uruchomimy także sprzedaż wirtualnych biur w atrakcyjnych pakietach.

Jednym z najemców firmy New Work w Gdańsku jest norweska firma Axbit, zajmująca się dostarczaniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego wykorzystywanego globalnie, z użyciem zaawansowanych technologii.

– Wybraliśmy firmę New Work, ponieważ skusiła nas ich elastyczna oferta – mówi Damian Malinowski, site manager w Axbit. – Chodzi m.in. o krótką umowę najmu. Poza tym jesteśmy rozwijającą się firmą. Gdy nasz zespół będzie liczniejszy, możemy bez problemu powiększyć zajmowaną powierzchnię biurową.

Atrakcyjna lokalizacja

Niewątpliwym atutem powierzchni biurowych udostępnianych przez New Work jest ich lokalizacja. Neon to budynek posiadający certyfikat BREEAM, wchodzący w skład kompleksu Alchemia. Znajduje się przy głównej arterii Gdańska – al. Grunwaldzkiej, obok stacji SKM Gdańsk Przymorze-Uniwersytet. Niedaleko położona jest Galeria Bałtycka oraz PKP Gdańsk-Oliwa.

Biurowiec Neon posiada 14 kondygnacji naziemnych i dwie podziemne – przeznaczone na parking. Przed budynkiem znajduje się stacja do ładowania samochodów elektrycznych, natomiast wewnątrz – na każdym piętrze – punkty ładowania hulajnóg i rowerów, z kolei na dachu – ul. W całym kompleksie Alchemia znajduje się kilkanaście obiektów gastronomicznych, żłobek, przedszkole oraz siłownia.

Źródło: New Work.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora