rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Ciekawe inwestycje deweloperskie na polskim rynku

ngtdnjhdgtNa polskim rynku nieruchomości pojawia się coraz więcej godnych uwagi inwestycji. Postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej tym, które uznaliśmy za najciekawsze.

Deweloperzy podejmujący się nowych inwestycji starają się, by to właśnie ich projekt przyciągnął uwagę kupujących. Dzięki rywalizacji posiadamy obecnie w Polsce naprawdę ciekawe inwestycje. Poniżej prezentujemy kilka z tych, przy których realizacji deweloperzy wykazali się niezwykłą kreatywnością.

Browar Lubicz, Kraków
Osiedle Browar Lubicz to inwestycja dewelopera Balmoral Properties. Zasługuje na uwagę choćby ze względu na doskonałą lokalizację – niecały kilometr od krakowskiego rynku. Osiedle powstało na terenie dawnego Browaru Okocim. Na kompleks biurowo-mieszkaniowo-usługowy składają się zmyślnie połączone budynki. Są to stare, odrestaurowane budynki zabytkowe, do których dobudowano zupełnie nowe. Oryginalna architektura połączona została z nowoczesną stylizacją. W 6 budynkach znajduje się 320 lokali mieszkalnych o powierzchni od 23 metrów kwadratowych. Największą powierzchnię mają apartamenty o powierzchni 107 metrów. Cena za metr kwadratowy rozpoczyna się od kwoty 8,4 tysiąca do nieco ponad 13 tysięcy złotych.

Sky House, Poręba
Sky House to nowoczesna inwestycja zlokalizowana na lubelskiej Porębie. Budynek ma 9 pięter i znajduje się w nim w sumie 75 mieszkań. Do dyspozycji kupujących są mieszkania o powierzchni od 34 do 122 metrów kwadratowych. Inwestycja realizowana jest przez WIKANA SA. Największą zaletą tej inwestycji jest jej ekologia. Podczas budowy deweloper użył wiele nowoczesnych i przy tym ekologicznych rozwiązań technologicznych. Należą do nich między innymi latarnie magnetyzujące energię słoneczną, a także windy, które odzyskują energię w trakcie zjazdu windy w dół. Oświetlenie klatek schodowych zasilane jest przez instalację solarną. Inwestycja w Lublinie została oddana do użytku w połowie 2013 roku.

ysrnmjyrgfnmjrgtnm

Cosmopolitan, Warszawa
Tacit Development to warszawski deweloper, który zrealizował swój projekt przy ul. Twardej w Warszawie. Jego ideą było stworzenie budynku, który będzie cechował się ponadczasową architekturą. Drugim założeniem było zaoferowanie kupującym jak najwyższej jakości mieszkań. Tym sposobem powstała inwestycja oferująca luksusowe mieszkania o powierzchni od 53 do aż 482 metrów kwadratowych. Mieszkania i apartamenty znajdują się przy tym na wyższych kondygnacjach. Do poziomu 8-go budynek zajmują m.in. lokale usługowe, biura, zielone tarasy oraz kluby fitness. Każde z mieszkań zostało ponadto luksusowo wykończone i wyposażone w klimatyzację, rolety oraz HMS – inteligentny system zarządzania mieszkaniem.

Krzycka Willa Miejska, Wrocław
Ta wrocławska inwestycja to dzieło dewelopera Domar Development. Składa się na nią 5 budynków o niskiej, 3-kondygnacyjnej zabudowie. Projekt został zrealizowany w bardzo prestiżowej lokalizacji, na Krzykach, zaledwie kwadrans drogi od centrum miasta. Na inwestycję składa się łącznie 30 mieszkań o powierzchni od 56 do 128 metrów kwadratowych. To dało kupującym możliwość wyboru pomiędzy luksusowymi mieszkaniami, a prawdziwymi apartamentami. Na terenie osiedla zaplanowano również miejsce do wypoczynku dla mieszkańców – ogród z altanką a także plac zabaw dla dzieci. Ceny mieszkań rozpoczynały się tutaj od kwoty 7,8 tysiąca złotych. W cenę wliczono garaż oraz komórkę lokatorską.

Sea Towers, Gdynia
Za projekt tego niezwykle ekskluzywnego apartamentowca odpowiada deweloper Invest Komfort. W budynku znajduje się część mieszkalna oraz biurowo-usługowa. Sea Towers powstało w bardzo prestiżowej lokalizacji, przy nabrzeżu Prezydenta. Z apartamentów rozpościera się wspaniały widok m.in. na Zatokę Gdańską oraz Półwysep Helski. Projekt obejmował stworzenie dwóch wieżowców, połączonych ze sobą na pewnym poziomie. Na dolnych poziomach rozmieszczone są parkingi, biura, strefa rekreacyjna itp. Powyżej znajduje się aż 265 mieszkań wykończonych w wysokim standardzie o powierzchni do 290 metrów kwadratowych. Ceny za metr rozpoczynają się tu od kwoty około 7,5 tysiąca do nieco ponad 14 tysięcy za metr kwadratowy.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora