Informacje dnia

Moris Polska wygrywa przetarg na generalne wykonawstwo obiektu sportowego dla Diecezji Kaliskiej

sala moris

Stołeczna firma Moris Polska jako generalny wykonawca zbuduje w Kaliszu salę gimnastyczną. Będzie ona stanowiła uzupełnienie dla Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej pod patronatem Św. Józefa oraz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej.

W ramach kontraktu wartości 10,7 mln zł powstanie obiekt o długości 50,3 m, szerokości 33,9 m i wysokości 11 m. Niedawne wejście na budowę zainicjowało już tę inwestycję.

Na realizację inwestycji składa się budowa sali gimnastycznej wraz zapleczem sanitarnym, pomieszczeniami pomocniczymi i technicznymi. Obiektowi będzie towarzyszył dwupoziomowy łącznik łączący salę gimnastyczną z budynkiem technikum i z przejazdem w poziomie parteru. Budynek będzie wykonany jako konstrukcja słupowa posadowiona na stopach lub ławach fundamentowych z ewentualnym zastosowaniem pali od strony południowej. Fragment budynku wcinający się w teren zalewowy wody stuletniej wraz z pasem terenu z drogą pożarową planuje się umieścić na nasypie o wysokości ok. 1 m.

Wejście na budowę relacjonuje dyrektor ds. inwestycji Moris Polska na region południowo-zachodni Piotr Królikiewicz: „Odnosi się wrażenie, iż w trakcie przetargu doceniono naszą firmę za budowę hal sportowych m.in. w Tłuszczu, Woli Uhruskiej, Świebodzinie, Łagiewnikach, Karczmiskach i na Politechnice Wrocławskiej. Teren obecnej kaliskiej inwestycji nie jest łatwy ze względu na grunt. Występuje w nim podłoże w postaci nasypu niekontrolowanego, ale nasze biuro projektowe wdrożyło odpowiednie technologie, aby fakt ten w najmniejszym stopniu nie zakłócał przebiegu budowy. Mamy w regionie bardzo profesjonalnych i dobrze sprawdzonych partnerów-podwykonawców i bez wątpienia oni też wezmą udział w realizacji tego projektu w zakresie robót ziemnych oraz sieci sanitarnych i elektrycznych”.

Osiągnięcie stanu surowego planowane jest na listopad br., natomiast stanu surowego z dachem na grudzień. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie spodziewane jest w sierpniu 2020 roku.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora