Architektura i design

Modernizacja hotelu w centrum stolicy – Radisson Collection w Warszawie już otwarty

RBW_3a
Czy gruntowna modernizacja wnętrz hotelu w zaledwie kilka miesięcy jest możliwa? Twórcy projektu przemiany warszawskiego Radisson Collection – pracownia architektoniczna Iliard Architecture & Interior Design, wraz z zespołem project manager’ów i wykonawców – udowodnili, że tak.

Obsługa na najwyższym poziomie, 311 nowoczesnych pokoi i apartamentów, doskonała lokalizacja w centrum miasta – to zaledwie niektóre z atrybutów zmodernizowanego, pięciogwiazdkowego hotelu Radisson Collection.

„Założeniem projektu i ważnym aspektem dla inwestora było przede wszystkim odnowienie wnętrz hotelu tak, aby odpowiadały współczesnym standardom i wymaganiom klientów, a także były zgodne z założeniami marki Radisson. Naszym zadaniem było przygotowanie projektu koncepcyjnego oraz wykonawczego, który wpisze się w powyższe wymagania, a także sprosta gustom inwestorów. W zakres projektu wchodziły pokoje oraz korytarze hotelowe i przestrzenie ogólnodostępne parteru – recepcja, lobby, bar, towarzyszące mu restauracje oraz restauracja śniadaniowa. Dodatkowym wyzwaniem był fakt, że w trakcie realizacji fazy wykonawczej projektu otrzymaliśmy informację, że hotel awansuje w randze marek hoteli sieci Radisson – z Radisson Blu przekształci się w Radisson Collection, czyli dołączy do grona najlepszych hoteli tej grupy” – wyjaśnia Beata Mazur, architekt prowadzący z pracowni Iliard Architecture & Interior Design.

Cały proces modernizacji hotelu, wraz z pracami projektowymi trwał zaledwie kilkanaście miesięcy. Współpraca pomiędzy architektami i inwestorami rozpoczęła się w lutym 2018 r., natomiast prace remontowe trwały do maja 2019 r. W tym krótkim czasie, dzięki ogromnej pracy wielu zaangażowanych osób, udało się wydobyć wyjątkowy charakter nowej marki hotelu, który dzięki znakomitemu poziomowi usług oraz położeniu w centralnej części stolicy, zadowoli najbardziej wymagających gości. Inspiracją dla architektów była ponadczasowość oraz duch wielkiego miasta, który znalazł swoje odwzorowanie w wyjątkowych wnętrzach.