Architektura i design

Mieszkanie na wynajem – jak je urządzić, by przypominało qvasi apartament?

DeathtoStock_Meticulous-04
Lokowanie kapitału w nieruchomości na wynajem to w dalszym ciągu bardzo opłacalna inwestycja, która zapewnia stałe dochody.  Konkurencja na rynku rośnie, dlatego warto inwestować w mieszkania, które mogą przynieść nam pewny zysk.

Mieszkania na wynajem – opłacalna inwestycja kapitału

Inwestowanie w mieszkania z myślą o późniejszym wynajmie od lat przyciąga inwestorów. Coraz więcej osób posiadających w portfelu większą gotówkę decyduje się właśnie na tego rodzaju ulokowanie kapitału. Zyski z wynajmu mieszkania przynoszą bowiem stałe, comiesięczne zyski. Aby jednak inwestycja była rentowna, należy dobrze przemyśleć, w jakie konkretne mieszkanie ulokować pieniądze.

W pierwszej kolejności należy określić swoją grupę docelową. Czy mieszkanie ma być wynajmowane studentom, parom zakładającym rodziny, a może ma to być przystanek dla biznesmanów? Jest to o tyle istotna kwestia, że od grupy docelowej zależy to, w jaki sposób zaaranżujemy wnętrza naszego lokalu mieszkalnego.

Niewątpliwie coraz bardziej popularne staje się aranżowanie mieszkań na quasi apartamenty. Luksusowe mieszkania przyciągają coraz większą grupę wynajmujących, którym zależy na życiu w wysokim standardzie.
Bardzo istotna jest przy tym lokalizacja mieszkania. W dalszym ciągu centrum miasta stanowi najlepsze miejsce. Jeśli grupę docelową mają stanowić studenci, to dobrze jest poszukać mieszkań na sprzedaż w pobliżu uczelni wyższych. Jeśli natomiast mieszkanie ma być wynajmowane rodzinom z dziećmi, to najlepiej sprawdzi się lokalizacja zapewniająca dostęp do pełnej infrastruktury, tj. przedszkola i szkoły, sklepów, aptek, przychodni, parku i komunikacji miejskiej.

chastity-cortijo-604616-unsplash

Za ile wynajmiemy luksusowe mieszkanie?

Ceny mieszkań na wynajem są mocno zróżnicowane. Wiele zależy od lokalizacji, stanu technicznego budynku, infrastruktury otoczenia oraz standardu oraz układu pomieszczeń samego mieszkania.
Poniżej prezentujemy przykładowe oferty mieszkań w wysokim standardzie, które znajdują się w ofercie najmu WGN-u.

* Mieszkania na wynajem we Wrocławiu

– lokalizacja: Stare Miasto – quasi apartament o powierzchni 52 metrów kw., który zlokalizowany jest na 4 piętrze w nowym, 7.kondygnacyjnym budynku oddanym do użytku w 2016 roku. Mieszkanie jest rozkładowe i posiada 3 pokoje oraz balkon. Jego wnętrze urządzone jest w nowoczesnym, minimalistycznym stylu z nutką przepychu. Mieszkanie jest w pełni umeblowane. Cena najmu wynosi równo 3 tys. złotych miesięcznie, co daje 58 złotych za metr kw. powierzchni;
– lokalizacja: Krzyki, Klecina – luksusowo urządzone mieszkanie o powierzchni 107 metrów kw., do którego przynależą 2 balkonu oraz taras na dachu budynku. Apartament znajduje się w bliskiej odległości od Parku Klecińskiego i od Parku Południowego. Jest w pełni umeblowany i wyposażony, gotowy do komfortowego zamieszkania. Mieszkanie zajmuje 2 poziomy budynku, tj. 4 i 5 piętro. Sześciopiętrowy budynek, który powstał w 2009 roku, jest wyposażony w windę. Cena najmu wynosi 6,5 tys. złotych, co daje 61 złotych za metr kw. mieszkania;
– lokalizacja: Stare Miasto – ekskluzywne mieszkanie typu hotelowego, które położone jest w klimatycznej kamienicy w sercu Wrocławia, zaledwie kilka kroków od Rynku. Lokatorzy budynku mogą korzystać z bezpłatnej sieci WiFi. Apartament ma powierzchnię ponad 73 metrów kw. i złożony jest z 2 pokoi. Mieszkanie jest w pełni wyposażone, urządzone w luksusowym stylu. Mieści się ono na ostatnim piętrze pięciopoziomowej kamienicy. W budynku są zainstalowane 2 windy osobowe oraz winda samochodowa. Cena najmu apartamentu wynosi 8 tys. złotych miesięcznie, co daje 109 złotych za metr kw. apartamentu.

* Mieszkania na wynajem w Krakowie

– lokalizacja: Krowodrza – 3.pokojowe mieszkanie o powierzchni 55 metrów kw., do którego przynależy balkon, znajduje się w prestiżowym apartamentowcu. Mieści się ono na pierwszym piętrze dziewięciokondygnacyjnego budynku. Mieszkanie zostało wykończone materiałami wysokiej jakości, z dbałością o detale. W pobliżu znajduje się w pełni rozwinięta infrastruktura usługowo-handlowa.
Cena najmu wynosi 2,9 tys. złotych miesięcznie, co daje 53 złote za metr kw. apartamentu;
– lokalizacja: Podgórze – nowoczesny quasi apartament, który zlokalizowany jest tuż przy Kazimierzu, ma powierzchnię 46 metrów kw. Mieszkanie jest w pełni wyposażone w wysokim standardzie, w nowoczesnym stylu. Na mieszkanie składają się 2 przestronne pokoje oraz przyległy balkon. Mieści się ono na pierwszym piętrze czterokondygnacyjnego budynku z 2008 roku. W bliskiej odległości od mieszkania znajdują się Bulwary Wiślane, kładka Ojca Bernatka, liczne restauracje, muzea, Plac Nowy –Kazimierz. Cena najmu wynosi 2,99 tys. złotych, co daje 65 złotych za metr kw.;
– lokalizacja: Grzegórzki – luksusowe mieszkanie o powierzchni ponad 82,5 metrów kw., na które składa się 5 pokoi oraz 2 balkony. Lokal mieszkalny znajduje się na piątym piętrze ośmiokondygnacyjnego budynku, który został oddany do użytku w 2016 roku. Apartament jest jasny, przestronny, posiada bardzo funkcjonalny układ, został zaprojektowany z dbałością o szczegóły, wykończony i wyposażony w najwyższym standardzie. Mieszkanie znajduje się w prestiżowej inwestycji mieszkaniowej, w sąsiedztwie Bulwarów Wiślanych, bliskości Kazimierza i Rynku Głównego. Cena najmu wynosi 4,3 tys. złotych, co daje 52 złote za metr kw. mieszkania.
Aranżacja qvasi apartamentu – na co zwrócić uwagę?

Przy aranżacji mieszkania, które ma zostać wynajęte jako quasi apartament, należy zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Dobrze, aby mieszkanie znajdowało się w prestiżowej inwestycji mieszkaniowej oraz bardzo dobrej lokalizacji. Należy zwrócić uwagę na to, czy w budynku znajduje się winda, oraz czy znajdują się w nim dodatkowe udogodnienia, np. dostęp do parkingu, monitoring lub ochrona.

Samo mieszkanie powinno być wykończone z wysokiej jakości materiałów. Wymagający najemcy zwrócą uwagę na najmniejsze detale.
Przy urządzaniu mieszkania warto kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. Mieszkanie nie powinno być przeładowane przedmiotami, gdyż dodatkowo najemcy wyposażą je we własne rzeczy i ozdoby. Zbyt duża ilość ozdób może sprawić, że quasi apartament wyda się zagracony.
Dobrze jest trzymać się minimalizmu. Meble powinny być proste i solidne. Warto pokusić się o meble na wymiar, które specjaliści dopasują idealnie do wnętrza. Stół, krzesła, sofa itp. można kupić z ograniczonych kolekcji projektantów. Czasami nawet jeden mebel potrafi stworzyć efekt wow we wnętrzu.
Aby mieszkanie wydało się bardziej luksusowe, należy wyposażyć je w przemyślane dodatki.
Dobrą inwestycją jest wyposażenie każdego z pomieszczeń w klimatyzację.
Efektowne obrazy oprawione w drewniane ramy z pewnością nadadzą pomieszczeniom klimatu.
Kolorystyka powinna być stonowana i uniwersalna. Bezpiecznym rozwiązaniem będzie biel połączona z delikatnymi szarościami oraz drewnem, które nada mieszkaniu wrażenia przytulności.
Istotne jest wyposażenie kuchni, na które najemcy z pewnością zwrócą uwagę. Jeśli zależy nam na podniesieniu prestiżu mieszkania, to wyposażenie powinno pochodzić od renomowanych producentów. Łazienka również powinna być wykończona z wysokiej jakości materiałów. Jeśli powierzchnia na to pozwala, warto przemyśleć zainstalowanie zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej.
Na zakończenie można pokusić się o zakup efektownych roślin donicowych, które sprawią, że wnętrze wyda się bardziej przytulne.

Magdalena Paluch
Redaktor Naczelna
Komercja24.pl