Informacje dnia

Łódzki kompleks biurowy Imagine z certyfikatem BREEAM Excellent

Imagine_zdjęcie_3

Kompleks biurowy Imagine, zlokalizowany przy skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i Śmigłego-Rydza w Łodzi otrzymał prestiżowy certyfikat BREEAM Interim Design Stage na poziomie „Excellent”.

Inwestycja zrealizowana przez Avestus Real Estate została wyróżniona za wdrożenie licznych rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa oraz wyjątkowe poszanowanie środowiska.
Wymogi certyfikacji BREEAM International w kategorii New Construction 2016 musiały zostać spełnione już na etapie planowania. Avestus Real Estate projektując kompleks Imagine spełnił szereg wytycznych BRE (British Research Establishment), dzięki którym zrealizował budynek przyjazny najemcom, wykonany z pełnym poszanowaniem dla środowiska.

– Uzyskanie przez Imagine certyfikatu BREEAM na poziomie „Excellent” z doskonałym wynikiem 77% jest potwierdzeniem najwyższych standardów stosowanych przez Avestus Real Estate w zakresie realizacji oraz zarządzania budynkami biurowymi. Wdrożenie przyjaznych użytkownikowi, energooszczędnych rozwiązań, znacznie wpływających na koszty eksploatacyjne najemców, stanowiło dla nas priorytet już w trakcie fazy projektowania kompleksu Imagine. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasze działania zostały docenione tak wysokim wynikiem w procesie certyfikacji – powiedział Mariusz Frąckiewicz, Dyrektor Krajowy Avestus Real Estate w Polsce.

BRE doceniło między innymi lokalizację Imagine i dogodny dostęp do komunikacji publicznej.
Za przeprowadzenie procesu certyfikacji dla łódzkiego Imagine odpowiedzialna była niezależna firma Sweco Consulting.