Z życia spółek

Korzyści z franczyzy w branży nieruchomości

biznesmanFranczyza w Polsce jest popularnym modelem biznesowym. Taki rodzaj współpracy przynosi korzyści zarówno franczyzobiorcy, jak i franczyzodawcy. Branża nieruchomości przyciąga wielu przedsiębiorców, którzy poszukują sprawdzonego modelu biznesowego.

Spis treści:
Czym jest franczyza?
Liczne korzyści dla franczyzobiorców
Franczyza w branży nieruchomości? Grupa WGN prezentuje atrakcyjną ofertę współpracy
Własny biznes pod czujnym okiem doświadczonego franczyzodawcy

Czym jest franczyza?

Franczyza to popularny model biznesowy, który opera się na prowadzeniu własnej działalności biznesowej w oparciu o sprawdzony, funkcjonujący już na rynku model. Franczyzodawca udziela franczyzobiorcy informacji, w jaki sposób prowadzić dany rodzaj działalności. Franczyzobiorca działa pod szyldem firmy, z którą nawiązuje współpracę, co na starcie zapewnia mu rozpoznawalność marki.
Korzyści, jak jakie może liczyć franczyzobiorca, przyciągają chętnych przedsiębiorców. W przypadku branży nieruchomości franczyzobiorca nie musi dysponować już na starcie dużym kapitałem finansowym. Jest to istotny czynnik brany przez wielu przedsiębiorców pod uwagę. Nie muszą oni już na starcie wydawać dużych kwot na zakup sprzętów itp., co stanowi spore odciążenie.

Liczne korzyści dla franczyzobiorców

Korzyści, na jakie mogą liczyć franczyzobiorcy w branży nieruchomości, są spore. Jak wspomnieliśmy wcześniej, franczyzobiorca nie musi już na starcie dysponować dużym kapitałem finansowym. Wystarczy kilka podstawowych narzędzi do pracy, aby rozpocząć własną działalność pod szyldem znanej marki. Dzięki temu, że franczyzobiorcą jest firma o sprawdzonej i ugruntowanej pozycji na rynku, franczyzobiorca zyskuje lepszą promocję i różne kanały reklamy swojego biznesu. Jest to bardzo istotna wartość dodana, która pomaga w szybkim rozwinięciu prowadzonej działalności gospodarczej.
Na starcie nie jest potrzebny duży zespół pracowników. Dzięki temu, że franczyzobiorca posiada umowę z franczyzodawcą, może liczyć na jego pomoc przy prowadzeniu swojej działalności gospodarczej. Często istnieje możliwość korzystania z udogodnień oferowanych franczyzobiorcom przez franczyzodawców. Należą do nich między innymi: konsultacje z działem prawnym, konsultacje z działem księgowym, wsparcie doradców ds. nieruchomości z centrali, otrzymywanie aktualnego know how oraz z przykładowymi umowami itp.
Obecnie na polskim rynku nie obowiązuje posiadanie licencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Dzięki temu w biznes ten mogą wejść osoby, które są zainteresowane nieruchomościowym modelem biznesowym, jednak nie posiadają w tym kierunku specjalistycznych uprawnień. Dzięki wsparciu ze strony franczyzodawcy przedsiębiorcy tacy mogą liczyć na wsparcie i edukację merytoryczną.

Franczyza w branży nieruchomości? Grupa WGN prezentuje atrakcyjną ofertę współpracy

Godny uwagi model biznesowy w branży pośrednictwa w obrocie nieruchomościami oferuje Grupa WGN. Centrala WGN mieści się we Wrocławiu. Jest to polski koncern obrotu nieruchomościami, który na rynku funkcjonuje już od 1991 roku. Markę WGN cechują profesjonalizm, skuteczność oraz tradycja. Do tej pory Grupa WGN przeprowadziła już ponad 220 000 bezpiecznych transakcji w kraju i za granicą dla ponad 430 tysięcy klientów. Grupa WGN specjalizuje się ponadto w obrocie nieruchomościami premium i inwestycyjnymi.
Oferty nieruchomości w ramach Grupy WGN prezentowane są między innymi w ponad 150 portalach i serwisach własnych i największych zewnętrznych, a dodatkowo w systemach MLS – w międzynarodowej komputerowej bazie ofert MLS-WGN (Multiple Listing System WGN).
MLS-WGN to system wielokrotnej wymiany ofert nieruchomości oraz informacji i współpracy pomiędzy biurami WGN.
WGN to uznana na rynku marka, która cały czas zdobywa uznanie wśród swoich klientów i franczyzobiorców. Dużym plusem w ofercie franczyzowej Grupy WGN są przejrzyste zasady współpracy. Franczyzobiorca zachowuje całość wypracowanego przez siebie zysku, ponosząc jedynie stałą, comiesięczną opłatę franczyzową. Franczyzodawca nie pobiera opłaty procentowej od wypracowanych przez franczyzobiorcę zysków.
Grupa WGN oferuje sprawdzony model biznesowy, oparty na partnerskich zasadach. Partnerzy biznesowi Grupy WGN zachowują swobodę działania, bez narzucania sztywnych planów sprzedażowych ze strony franczyzodawcy. Dodatkowo Partnerzy Grupy WGN mogą liczyć na na dostęp do biznesowego Know How franczyzodawcy, a także regularnych szkoleń biznesowych.
Franczyzobiorcy otrzymują także stałego, dedykowanego im opiekuna. Mogą też liczyć na wsparcie z działu prawnego i otrzymują regularnie aktualizowane dokumenty, w tym umowy, które są im niezbędne do pracy.
Dodatkowo Partner biznesowy Grupy WGN otrzymuje własną stronę internetową z wyszukiwarką ofert całej sieci Grupy WGN. Dzięki temu franczyzobiorca ma możliwość promowania swoich ofert w Internecie. Grupa WGN dba również o szeroko zakrojony marketing. Reklama ofert nieruchomości na sprzedaż pojawia się nie tylko w serwisach internetowych, ale również w magazynach wydawanych przez Grupę WGN, które poświęcone są tematyce nieruchomości. Jeszcze jedną istotną kwestią jest brak zakazu konkurencji. Oznacza to, że po ewentualnym zakończeniu współpracy byli franczyzobiorcy zachowują wypracowaną przez siebie bazę ofert oraz klientów. Jak widać, zalet oferty franczyzowej w Grupie WGN są atrakcyjne. Nie dziwi fakt, że Grupa posiada liczne biura franczyzowe rozsiane po mapie całego kraju.

Na co może jeszcze liczyć franczyzobiorca w Grupie WGN? Franczyza Oprócz pośrednictwa w obrocie nieruchomościami Grupa WGN jako franczyzodawca oferuje także usługi finansowe oraz kredytowe. Poza tym każdy z Partnerów biznesowych ma swobodę prowadzenia dodatkowych usług w ramach swojej działalności gospodarczej, takich jak: działalność deweloperska, home staging, ubezpieczenia, wyceny, remonty itp.

Własny biznes pod czujnym okiem doświadczonego franczyzodawcy

Czy prowadzenie biznesu pod szyldem znanej marki jest dobrym pomysłem na inwestycję? Jak najbardziej, co potwierdza duże grono franczyzobiorców w Grupie WGN. Sprawdzone modele biznesowe oraz wsparcie ze strony bardziej doświadczonego na rynku gracza może zaowocować dobrze prosperującym biznesem już po niedługim czasie od rozpoczęcia działalności. Rynek nieruchomości w Polsce nieustannie się rozwija, co przekłada się na liczbę klientów, którzy chcą skorzystać z biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Dotyczy to zarówno strony sprzedającej nieruchomość, jak również strony, która jakąś nieruchomość inwestycyjną chce nabyć. Dodatkowo można obsługiwać rynek globalnie, lub specjalizować się w danym segmencie rynku nieruchomości, na przykład segmencie mieszkaniowym albo w nieruchomościach komercyjnych. Wiele zależy od specyfiki lokalnego rynku oraz indywidualnych preferencji przedsiębiorcy. Istotne, aby franczyzobiorca rozwijał swoją wiedzę oraz zakres kompetencji, aby jak najlepiej obsługiwać klientów swojego biura nieruchomości.

Podsumowując, franczyza w branży nieruchomości może być dobrym pomysłem na własny biznes. Franczyzobiorca dzięki wsparciu ze strony franczyzodawcy, zyskuje dostęp do sprawdzonego modelu prowadzenia biznesu. Dzięki temu nie będzie narażony na popełnianie błędów na samym starcie i będzie mógł się skupić na rozwoju własnej działalności pod szyldem znanej marki.

Redakcja
Komercja24.pl