Konferencje

Konferencja RSA 2021: Bezpieczeństwo musi być proste, inteligentne i wszechobecne

christian-fregnan-339342-unsplash
Cisco, lider w dziedzinie rozwiązań bezpieczeństwa dla firm, zaprezentowało innowacje, które mają na celu uproszczenie i zapewnienie kompleksowego bezpieczeństwa użytkowników, urządzeń, sieci, aplikacji i danych. Przedstawione rozwiązania usprawniają wielowarstwowe wykrywanie i reagowanie (XDR), zapewniając lepszy wgląd w sieć, punkty końcowe i chmurę. Innowacje rozszerzają wizję Cisco Secure Access Service Edge (SASE) o udoskonalone wykrywanie zagrożeń w chmurze oraz redefiniują i upraszczają bezpieczeństwo sieciowe.

Za sprawą pandemii, rynek ewoluował w kierunku rozproszonej siły roboczej, a biznes skłania się ku modelowi pracy hybrydowej. Pracownicy oczekują więc możliwości działania z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu, podczas gdy zespoły ds. bezpieczeństwa mają do dyspozycji te same fragmentaryczne, trudne i czasochłonne w obsłudze rozwiązania. Nadszedł moment, aby określić cyfrowe bezpieczeństwo w przedsiębiorstwach na nowo.

„Bezpieczeństwo musi stać się centralnym punktem nowej rzeczywistości, w której żyjemy. Uważamy, że można o nie zadbać stosując podejście platformowe, które jest proste, ale jednocześnie kompleksowe i oparte na inteligentnych rozwiązaniach” – podkreślił prezes i dyrektor generalny Cisco Chuck Robbins, zwracając się do uczestników wirtualnej konferencji RSA. „Granice między cyfrowymi zasobami firm a resztą cyfrowego świata już dawno się zatarły. Istnieje wyraźna potrzeba zapewnienia widoczności punktów końcowych, użytkowników i aplikacji, a także zabezpieczenia krytycznych punktów kontrolnych za pomocą uwierzytelniania bez haseł”.

Źródło: Cisco.