rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Kamienica pod Złotym Psem pod opieką Knight Frank

Kamienica pod Złotym Pasem 2
Położona w samym sercu wrocławskiego Rynku kameralna Kamienica pod Złotym Psem trafiła w ręce zarządców nieruchomości z Knight Frank.

Kamienica pod Złotym Psem znajduje się we wschodniej pierzei wrocławskiego Rynku. Historia tego budynku sięga XIII wieku, kiedy charakterem nawiązywała do stylu gotyckiego. Przez ostatnie stulecia była kilkukrotnie przebudowywana, aby w XVIII wieku przybrać styl barokowy. Ważne zmiany w jej architekturze miały miejsce w 1730 roku, a w herbie kamienicy pojawił się wówczas złoty pies. Jak mówi lokalna legenda, złoty czworonóg został umieszczony na cześć psa należącego do dekarza, który zginął w nieszczęśliwym wypadku. Zniszczona podczas II Wojny Światowej kamienica odbudowana została w 1994 roku.

W 2012 roku budynek przeszedł remont generalny. W strefie usługowej na parterze znajduje się kawiarnia, a na piętrze i w piwnicy popularna restauracja i lokalny browar. Kamienica oferuje liczne udogodnienia, w tym klimatyzację, wysoką jakość materiałów wykończenia, możliwość otwierania okien i prestiżową lokalizację. Całkowita powierzchnia budynku wynosi ok. 1 800 metrów kw. Właścicielem budynku jest spółka Wita Stwosza Golden Dog Sp. z o. o. Sp. k.