Z życia spółek

Jak inwestorzy i najemcy oceniają współpracę z Apsys Polska w 2021 roku

Manufaktura_Z ZEWNATRZ

W kolejnej edycji badań satysfakcji właścicieli i najemców obiektów handlowych zarządzanych przez Apsys Polska, firma uzyskała rezultaty lepsze niż w poprzednich latach. To potwierdzenie, że stałe monitorowanie potrzeb tych dwóch grup oraz wdrażanie odpowiednich narzędzi i działań w wyznaczonych obszarach przynosi oczekiwane rezultaty.

Kluczem do sukcesu każdego obiektu jest przyciągnięcie wartościowych, dostosowanych do oczekiwań konsumentów najemców, zrozumienie ich potrzeb, a także zidentyfikowanie obszarów zapewniających jak najlepszą ich obsługę. Choć każdy najemca jest inny, to istnieją pewne uniwersalne elementy, jak m.in.: dobra lokalizacja obiektu, jego wyraziste pozycjonowanie czy zrównoważony najem, które wpływają na ich satysfakcję. Równie ważne są czynniki pomagające w płynnym prowadzeniu biznesu, np. infrastruktura wokół centrum, udogodnienia, ale także komunikacja z zarządcą nieruchomości i przekonanie, że potrzeby biznesowe najemców są rozumiane i brane pod uwagę.
Apsys co roku przeprowadza dwa rodzaje badań – jedno wśród właścicieli, którzy powierzają firmie swoje nieruchomości w zarządzanie, a drugie wśród najemców. Są one źródłem unikalnej wiedzy pozwalającej zidentyfikować czynniki wpływające na satysfakcję obu grup oraz umożliwiają weryfikację dotychczasowych efektów pracy.

– Na obecnym, konkurencyjnym rynku nieruchomości, weryfikacja poziomu zadowolenia partnerów biznesowych z efektów naszej pracy jest bardzo istotna. Pozwala przede wszystkim oferować usługi skrojone dokładnie na miarę potrzeb naszych klientów, a także stale je doskonalić. Jedną z najlepszych miar zadowolenia właścicieli, w których imieniu zarządzamy obiektami handlowymi, są ich rekomendacje i dalsze polecenia innym uczestnikom rynku. Cieszy nas, że pomimo bardzo wymagającej sytuacji w segmencie centrów handlowych w 2021 roku wskaźnik poleceń wzrósł w stosunku do 2020 roku aż o 12% – podsumowuje Justyna Kur, Wiceprezes i dyrektor zarządzania nieruchomościami w Apsys Polska.