Informacje dnia

I etap Ideal Idea City Parku uzyskał pozwolenie na użytkowanie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pierwsze dwa – spośród docelowych czterech – budynki magazynowo-biurowe I etapu inwestycji pn. Ideal Idea City Park otrzymały pozwolenie na użytkowanie. Deweloperem jest JDA Investment – spółka powiązana kapitałowo i personalnie z Ideal Idea Formad (IIF). Podzielona na dwa etapy budowa została zainicjowana w marcu 2019 roku.

Park stanął na granicy Warszawy i Raszyna. Jego etap I objął hale H1 i H2. Swoje magazyny i biura znalazło w nich dziewięć firm. Obie hale są skomercjalizowane w stu procentach. Łączna powierzchnia najmu hal magazynowych wyniosła w H1 i H2 blisko 9000 mkw., natomiast powierzchnie biurowe objęły w obu halach ponad 2600 mkw.

„Jako wieloletni baczny obserwator i analityk sektora SBU w branży magazynowo-biurowej tak w Polsce, jak i na świecie mogę stwierdzić, że komercjalizacja I etapu City Parku przebiegła w rekordowo szybkim tempie co najmniej w historii naszej firmy, a myślę, że także w skali kraju mógł to być swoisty rekord. Nowatorskie projekty – a takim jest City Park – rządzą się w tej branży swoimi regułami i tutaj nic nie biegnie błyskawicznie już choćby ze względu na procesy dostosowawcze modułów magazynowych i biurowych pod bardzo wymagające specyfikacje najemców. W tych warunkach skomercjalizowanie blisko 12 tys. mkw. w sektorze SBU w ciągu niespełna 11 miesięcy należy poczytywać za rzadki i duży sukces. Ponieważ koncepcję City Parku w stu procentach przeszczepiamy obecnie na grunt Wrocławia mam zatem nadzieję, że będzie to także znaczący sygnał dla naszych dolnośląskich partnerów już obecnie zainteresowanych naszym obiektem przygotowywanym przy porcie lotniczym” – mówi prezes IIF Jędrzej Dużyński.

Ideal Idea Formad jest w Polsce jednym z prekursorów konceptu SBU i krajowym liderem konceptu budynków łączących funkcję magazynową z najwyższej jakości biurem o standardzie klasy A.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora