rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Hillebrand inwestuje w rozwój globalnej sieci logistycznej i uruchamia nowe magazyny

Magazyn_supply chain solutions
Hillebrand, światowy operator logistyczny specjalizujący się w obsłudze rynku beverage, inwestuje w rozwój globalnej sieci logistycznej. W ostatnim czasie firma uruchomiła nowe magazyny z temperaturą kontrolowaną o łącznej powierzchni 40 tys. mkw. Położone w pięciu kluczowych dla działalności firmy lokalizacjach, dedykowane są wyłącznie obsłudze win oraz innych napojów.

Większość nowych magazynów Hillebrand została uruchomiona w samym sercu najważniejszych regionów winiarskich, takich jak Barcelona (Hiszpania), Melbourne (Australia), Kapsztad (RPA) oraz Werona i La Spezia (Włochy).  Operator, rozszerzając zasięg działalności, otworzył też magazyn w Incheon (Korea Płd.), jednym z najszybciej rozwijających się rynków winiarskich na świecie. Aby zwiększyć efektywność procesów dystrybucji i transportu, wszystkie nowe magazyny Hillebrand są bardzo dobrze skomunikowane z portami morskimi, węzłami kolejowymi oraz lotniskami.

Hillebrand posiada ponad 50 magazynów, z których każdy usytuowany jest w pobliżu regionów winiarskich i miejsc konsumpcji wina. Inwestycje w rozwój sieci transportowej oraz powierzchni magazynowych pozwalają nam w jak najlepszy sposób dopasować się do potrzeb klientów działających na rynkach wina, piwa i napojów spirytusowych – mówi Marc Heeren, dyrektor działu zintegrowanych rozwiązań logistycznych, Hillebrand.

Wszystkie obiekty mają status magazynów celnych, a zastosowane w nich rozwiązania logistyczne zapewniają odpowiednie warunki do składowania i obsługi napojów. Ponadto magazyny oferują szeroki zakres usług wartości dodanej, co ma ułatwić wprowadzenie produktów na rynek we właściwym czasie i przy zachowaniu odpowiednich warunków.

Hillebrand stawia na rozwój usług magazynowych dla rynku beverage

Hillebrand jest jedną z niewielu firm na świecie specjalizujących się w zarządzaniu łańcuchami dostaw dla branży beverage, znaną z eksperckiej wiedzy i szytych na miarę rozwiązań logistycznych. Dzięki temu operator może wspierać swoich klientów w ich międzynarodowej ekspansji oraz zwiększaniu efektywności zarządzania procesami magazynowania w łańcuchach dostaw.

Napoje nie są zwykłymi towarami, lecz wymagają specjalnego podejścia. Weźmy pod uwagę wino, szlachetny produkt, który wymaga precyzji i profesjonalnej wiedzy, co pozwala zachować jego jakość. To właśnie dlatego rozszerzamy globalną sieć transportową o dedykowane rozwiązania logistyczne, łącząc najlepsze technologie z rozbudowaną infrastrukturą oraz wiedzą i pasją naszych zespołów. Dzięki połączeniu tych wszystkich elementów, możemy zapewnić klientów, że ich produkty zostaną dostarczone na rynek w najlepszy możliwy sposób – uzupełnia Marc Heeren.

Hillebrand, oprócz globalnych usług transportowych i magazynowych, oferuje także usługi dodatkowe oparte na technologiach przyszłości. Wśród nich wymienić można indywidualnie dopasowany do potrzeb klientów system monitorowania przesyłek „od drzwi do drzwi”, zarządzanie łańcuchami dostaw, Control Tower i 4 PL, oraz inne rozwiązania, dzięki którym winiarnie, producenci, importerzy, dystrybutorzy i sprzedawcy mogą czerpać korzyści z optymalizacji łańcuchów dostaw. Dostęp online do informacji zapewnia też platforma cyfrowa myHillebrand. Ułatwia ona użytkownikom, zarówno klientom jak i ich dostawcom, monitorowanie poziomu zapasów, zamówień i wysyłek, optymalizację produkcji oraz poziomu dostaw w zależności od potrzeb.

Inwestycje w rozwój usług magazynowych i uruchomienie kolejnych, wyspecjalizowanych magazynów w kluczowych regionach winiarskich z pewnością umocnią naszą pozycję na rynku usług logistycznych dedykowanych branży beverage. Dzięki temu będziemy mogli wzmocnić ofertę dla naszych klientów, eksporterów i importerów, i zapewnić im nowe rozwiązania, zarówno z obszaru transportu i spedycji jak i magazynowania – podkreśla Ellina Lolis, wiceprezes JF Hillebrand Poland i prezes JF Hillebrand Russia.

Źródło: Hillebrand.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora