rynek nieruchomości na wynajem

Hale produkcyjne i hale przemysłowe na wynajem – baza ofert biur WGN bogata

hannes-egler-360942-unsplash

Hale produkcyjne oraz hale przemysłowe na wynajem stanową stosunkowo wąski segment rynku nieruchomości w Polsce. Przedsiębiorcy, którzy poszukują tego rodzaju nieruchomości komercyjnych do wynajęcia, powinni przejrzeć ofertę z bazy biur WGN. Jest ona stale uaktualniania i uzupełniana o nowe oferty nieruchomości na wynajem.

Spis treści:
Nieruchomości komercyjne na polskim rynku nieruchomości
Różnica między halą produkcyjną a halą przemysłową
Hale produkcyjne na wynajem
Hale przemysłowe na wynajem

Nieruchomości komercyjne na polskim rynku nieruchomości

Zapotrzebowanie na nowoczesne hale produkcyjne oraz funkcjonale hale przemysłowe utrzymuje się na w miarę wysokim poziomie. Przedsiębiorcy stale poszukują nowoczesnych obiektów, które będą dostosowane do ich aktualnych potrzeb. Wielu przedsiębiorców, którzy się rozwijają, potrzebuje coraz to lepiej wyposażonych obiektów, które odpowiadają najnowszym standardom rynkowym.
Właściciele starszych obiektów komercyjnych powinni liczyć się z tym, że na przestrzeni kilku-kilkunastu najbliższych lat, należące do nich nieruchomości komercyjne będą wymagały modernizacji, aby nie ustępować coraz to większej konkurencji w sektorze hal produkcyjnych i hal przemysłowych.

Różnica między halą produkcyjną a halą przemysłową

Wiele osób myli pojęcia hali produkcyjnej i hali przemysłowej, używając tych terminów naprzemiennie w odniesieniu do jednego obiektu. Tymczasem istnieje pomiędzy nimi subtelna różnica. Przede wszystkim hala produkcyjna określa bardziej szczegółowo konkretny rodzaj nieruchomości. Halami produkcyjnymi nazywane są obiekty, w których odbywa się proces produkcji. Tego rodzaju hala może charakteryzować się bogatszym wyposażeniem dostosowanym pod konkretny rodzaj produkcji, oraz specjalistyczną infrastrukturą.
Z kolei hala przemysłowa jest bardziej ogólnym nazewnictwem. Odnosi się do budynku, który wykorzystywany jest w celach przemysłowych, jednak bez uszczegółowionego przeznaczenia. W hali przemysłowej może być więc prowadzona nie tylko produkcja, ale również logistyka, usługi lub zwyczajnie hala taka może służyć jako magazyn.

Hale produkcyjne na wynajem

W bazie biur WGN znajduje się naprawdę sporo atrakcyjnych ofert hal produkcyjnych na wynajem. Poniżej prezentujemy przykładowe oferty, które pozwolą lepiej zobrazować ile kosztuje tego rodzaju nieruchomość i na jaki standard i lokalizację może liczyć przedsiębiorca w określonej cenie.

WGN Wrocław Commercial jest wyłącznym agentem wynajmu hali produkcyjnej zlokalizowanej w Jaworze. Obiekt nadaje się pod dowolny profil działalności. Atutem nieruchomości jest jej dogodna lokalizacja. Obiekt usytuowany jest w doskonałym położeniu pod kątem logistycznym, na obrzeżach miasta i w odległości zaledwie 3 km od drogi ekspresowej S3. Na wynajem przeznaczono część budynku o charakterze produkcyjno-magazynowym wraz z częścią biurową. Powierzchnia nieruchomości przeznaczonej na wynajem wynosi około 550 metrów kwadratowych. Jest to budynek jednokondygnacyjny, po generalnym remoncie. Działka, na której stoi hala produkcyjna, jest ogrodzona i posiada bramę wjazdową. Jej powierzchnia wynosi 2694 metrów kwadratowych. Cena wynajmu wynosi 12 000 złotych, co daje 22 złote za metr kwadratowy hali produkcyjnej przeznaczonej na wynajem.

Kolejną przykładową ofertą jest nieruchomość o charakterze przemysłowo-usługowym, położona we Wrocławiu. Wyłącznym agentem wynajmu jest WGN Wrocław Rental. Powierzchnia użytkowa hali produkcyjnej przeznaczonej na wynajem wynosi 883 metrów kwadratowych. Działka, na której posadowiony jest budynek, liczy 2378 metrów kwadratowych powierzchni. Na nieruchomość składają się dwie hale o charakterze produkcyjnym z zapleczem biurowo-sanitarnym. Jeden z budynków komercyjnych posiada rampę rozładunkową. Nieruchomość położona jest w obrębie dzielnicy Psie Pole – Widawa. Tak dobra lokalizacja zapewnia dogodny dostęp do istotnych węzłów komunikacyjnych. Nieruchomość została wystawiona na wynajem za 15 000 złotych, co daje 17 złotych za metr kwadratowy nieruchomości miesięcznie.

WGN Oława jest wyłącznym agentem wynajmu hali produkcyjnej położonej w Jelczu-Jaskowicach. Przedmiotem wynajmu jest hala o charakterze magazynowo-produkcyjnym wraz z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi. Hala produkcyjna ma powierzchnię niespełna 481 metrów kwadratowych i jest posadowiona na działce o powierzchni 3009 metrów kwadratowych. Dla działki tej nie został uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, czyli MPZP. Bardzo dogodna lokalizacja zapewnia dobry dojazd zarówno w kierunku Oławy, jak i Wrocławia. Cena najmu wynosi 10 500 złotych miesięcznie, co daje 22 złote za metr kwadratowy nieruchomości przeznaczonej na wynajem.

Hale przemysłowe na wynajem

W ofercie biur WGN znajdują się również atrakcyjne i godne uwagi hale przemysłowe. Poniżej prezentujemy przykładowe, wybrane z bazy biur WGN oferty wynajmu.

WGN Głogów jest wyłącznym agentem wynajmu hali przemysłowej zlokalizowanej w miejscowości Bytom Odrzański. Na nieruchomość składają się 3 hale o charakterze produkcyjno-magazynowym wraz z zapleczem biurowym oraz socjalnym. Nieruchomość sprawdzi się doskonale pod działalność magazynową oraz produkcyjną. Działka, na której posadowione są trzy budynki, ma powierzchnię 9773 metrów kwadratowych. Z kolei 3 hale mają łącznie powierzchnię 2234 metrów kwadratowych. Za halami zlokalizowane są dodatkowe pomieszczenia gospodarcze. Budynki posiadają nową instalację elektryczną, a także odnowioną instalację wodną oraz centralnego ogrzewania. Dużym atutem przedmiotowej nieruchomości jest lokalizacja blisko Huty Miedzy Głogów, Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nowej Soli oraz węzła drogi szybkiego ruchu S3. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 18 000 złotych miesięcznie za wynajem, co daje 8 złotych za metr kwadratowy.

WGN Myszków jest wyłącznym agentem wynajmu hali przemysłowej położonej w miejscowości Myszków. Budynek o powierzchni 590 metrów kwadratowych znajduje się na działce o powierzchni 1476 metrów kwadratowych. Na terenie nieruchomości znajdują się ponadto dodatkowe pomieszczenia biurowe i socjalne, oraz garaż, który może pomieścić samochód ciężarowy i dostawczy. Nieruchomość zlokalizowana jest w strefie przemysłowej, co niewątpliwie stanowi jej duży atut. Hala posiada przyłączone wszystkie niezbędne media. Cena wynajmu nieruchomości wynosi 6 000 złotych miesięcznie, co daje 10 złotych za metr kwadratowy.

WGN Częstochowa jest wyłącznym agentem wynajmu hali o charakterze produkcyjno-magazynowym. Nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Rudniki. Atutem nieruchomości jest doskonała lokalizacja, niedaleko autostrady A1. Hala o powierzchni 2038 metrów kwadratowych posiada wydzieloną przestrzeń biurową oraz socjalną. Działka, na której posadowiony jest obiekt, ma powierzchnię 4432 metrów kwadratowych. Działka jest ogrodzona, a cały teren jest utwardzony. Atutem jest możliwość dojazdu do nieruchomości nie tylko samochodem, ale również komunikacją miejską. Cena ofertowa wynosi 24 456 złotych miesięcznie za wynajem, co daje 12 złotych za metr kwadratowy nieruchomości komercyjnej.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora