rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Griffin właścicielem „Serka Wolskiego”

serek_wolskiTzw. „Serek Wolski” – działka w Warszawie u zbiegu ulic Towarowej i Wolskiej o powierzchni ponad 0,8 ha zmieniła właściciela. Weszła  w skład portfolio Griffin Group. Dotychczasowy właściciel tego terenu, Parafia Ewangelicko – Augsburska Św. Trójcy w zamian otrzymała od Griffina dwa budynki – biurowiec Prima Court przy ul. Nowogrodzkiej 68 w Warszawie i kamienica we Wrocławiu zlokalizowana przy ul. Rynek 50.

Transakcja wymiany dokonała się w wyniku  konkursu ofert ogłoszonego publicznie w czerwcu 2013 roku przez Parafię św. Trójcy na zamianę, zagospodarowanie lub sprzedaż dwóch działek o łącznej powierzchni ponad 0,8 ha. Do konkursu przystąpił Griffin, który wcześniejkupił sąsiadujący z terenami Parafii grunt o powierzchni 1500 mkw.

– Transakcje wymiany nieruchomości zdarzają się na rynku niezwykle rzadko, a na taką skalę prawie w ogóle. Transakcja ta stała się możliwa z dwóch względów. Przede wszystkim dlatego, że po stronie Parafii powstał niezwykle profesjonalny zespół negocjacyjny, który pozyskał zrozumienie parafian i poświęcił ogromnie dużo czasu na doprowadzenie do skutecznego finału negocjacji, a po drugiej stronie znalazł się elastycznie działający inwestor oportunistyczny wykorzystujący nadarzające się na rynku okazje, który był w stanie odpowiedzieć ofertą na bardzo wysokie warunki Parafii – tłumaczy Piotr Fijołek, Partner w Griffin Real Estate.

Obecnie – wraz z wcześniej przejętym gruntem Griffin będzie posiada ok. 1 ha powierzchni u zbiegu ulic Towarowej i Wolskiej. Działka zostanie przeznaczona pod budowę kompleksu biurowo-usługowego, którego koncepcja już powstaje.

Wcześniej inwestor stał się właścicielem terenu centrum handlowego przy ul. Towarowej 22 oraz sąsiadujących z nim działek, o łącznej powierzchni ponad 6,2 ha.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora