rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

Generalny Wykonawca APP-Projekt zbuduje II etap osiedla Widok Warta w Poznaniu

Osiedle Widok Warta_E-II_press
Spółka z grupy APP-Projekt została generalnym wykonawcą drugiego etapu osiedla Widok Warta. Nieruchomość inwestycyjna powstaje przy ulicy Starołęckiej w Poznaniu. Deweloperem projektu jest Rednet Investment.

W ramach podpisanego kontraktu APP-Projekt zbuduje dwa obiekty: 7-kondygnacyjny budynek A2 z 89 mieszkaniami oraz 6-kondygnacyjny budynek B2, w którym zaprojektowano 65 lokali. Obydwa będą posiadały dostęp do kondygnacji podziemnej i odrębnych hal garażowych. Drugi etap zakłada budowę łącznie 154 mieszkań jedno-, dwu-, trzy- oraz czteropokojowych o powierzchni od 29 do 84 mkw.
Realizacja projektu oficjalnie rozpoczęła się z początkiem lipca tego roku, a zakończy się w czerwcu 2025 roku.

Deweloperem osiedla Widok Warta jest firma Rednet Investment. – Przy projekcie Widok Warta współpracujemy z inwestorem od samego początku, łącząc obowiązki zastępstwa inwestycyjnego od 2019 roku aż do teraz, poprzez realizację robót w systemie generalnego wykonawstwa budynków I etapu, który zakończył się w 2022 roku aż po nowo podpisaną umowę – mówi Michał Korwin-Małaszyński, członek zarządu APP-Projekt. To niejedyny kontrakt, który łączy obie firmy. – Z Rednet Investment współpracujemy także przy poznańskim osiedlu Witaj oraz przy inwestycji Let’s Sea Baltic Park w Gąskach – w obu przypadkach także jako generalny wykonawca – dodaje Michał Korwin-Małaszyński.

 

Źródło: APP-Projekt.