Informacje dnia

Gastronomia i usługi kosmetyczne wracają do pełnego funkcjonowania w Galerii Przymorze

mall galeria
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 16 maja 2020, w ramach trzeciego etapu planu odmrażania gospodarki, z 18 maja w Galerii Przymorze działać będą restauracje i kawiarnie. 
Tego dnia ponownie otwarty został w centrum również salon kosmetyczny. Zarówno lokale i punkty gastronomiczne, jak i usługi kosmetyczne, działać będą zgodnie z wytycznymi sanitarnymi opracowanymi dla każdego z tych sektorów przez Ministerstwo Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego.

W restauracjach i kawiarniach, a także całej strefie gastronomicznej Galerii Przymorze, układ przestrzeni został dostosowany do obowiązujących przepisów – stoliki zostały rozsunięte na odległość 2 metrów od siebie, między gośćmi obowiązuje dystans 1,5 m. Dla ułatwienia na podłodze wyklejono specjalne oznaczenia regulujące odległości pomiędzy oczekującymi na obsługę w poszczególnych lokalach. Ograniczeniu ulega również ilość osób mogących przebywać w strefie gastronomicznej (1 osoba na 4 m2). Obsługa przestrzega ścisłych norm sanitarnych, dezynfekując stoliki oraz stosując środki ochrony osobistej – nosząc maseczki oraz rękawiczki.

– Galeria Przymorze to centrum sąsiedzkie, więc wiele osób, które mieszka w okolicy, z chęcią przychodziło tu na kawę czy rodzinny obiad do strefy gastronomicznej. Dlatego bardzo cieszy nas otwarcie strefy gastronomicznej z możliwością konsumpcji na miejscu, ponieważ jest to miejsce często odwiedzane przez naszych gości – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, Dyrektor Galerii Przymorze.

 

Można już również odwiedzić salon kosmetyczny Pacykarnia. Nieczynne wciąż pozostaną biura podróży, miejsca rozrywkowe (m.in. plac zabaw dla dzieci), a także klub fitness.