rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Fundusz Newport Logistics Fund sfinansuje budowę nieruchomości inwestycyjnej tj. parku logistycznego blisko Łodzi

a5fc947e8910b365229f2e903d0f6056Newport Logistics Fund, fundusz inwestujący w nieruchomości magazynowe, sfinansuje centrum logistyczne o szacunkowej wartości rynkowej 37 mln euro.

Pierwszym najemcą nowoczesnej nieruchomości inwestycyjnej jest DPD – jedna z największych firm kurierskich w Europie. Park o planowanej powierzchni ponad 32 000 m kw. powstanie w Centralnej Polsce (okolice Łodzi), która jest jednym z głównych ośrodków logistycznych Europy. Jest też pierwszą inwestycją Funduszu w Polsce.

Park będzie składał się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 32 000 m kw. Powstanie na dziesięcio-hektarowej działce w miejscowości Lućmierz koło Zgierza.
Obiekt będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie „Excellent”.

– Powierzchnie magazynowo-przemysłowe na fali pandemii i zwrotowi ku e-commerce stały się niezwykle atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym. Zyskuje na tym zwłaszcza Polska, strategiczne położona w sercu Europy, bo z polskich magazynów często obsługiwani są także zachodnioeuropejscy konsumenci. Bliżej docelowych miejsc zbytu i konsumpcji chcą być także firmy, które wyciągają wnioski z pandemii, a teraz i wojny w Ukrainie, oraz relokują część fabryk i magazynów do nas” – mówi Szymon Ostrowski, Dyrektor Zarządzający Funduszu. – Obok ekonomicznej opłacalności naszych inwestycji i odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem, kierujemy się także kwestiami ekologicznymi i społecznymi. Wszystkie nasze projekty inwestycyjne muszą przejść certyfikację środowiskową w jednym z wybranych systemów: BREEAM, LEED lub DGNB, by dostarczane na rynek obiekty, spełniały wysokie kryteria jakości oraz były przyjazne środowisku i ich użytkownikom – dodaje.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora