Informacje dnia

Echo Investment wprowadza umowy rezerwacyjne z cyfrowym podpisem

DeathtoStock_Wired2

Spotkanie z doradcą klienta online, spacer po inwestycji odwzorowanej w wirtualnej rzeczywistości, wybór mieszkania, zdalne negocjacje zapisów umowy rezerwacyjnej w systemie CRM i na koniec – podpisanie umowy rezerwacyjnej bez wychodzenia z domu. Tak – na życzenie klienta – wygląda proces obsługi w Echo Investment. Wczoraj pierwsi klienci dewelopera zakończyli proces wyboru i rezerwacji mieszkania przy użyciu zabezpieczonego podpisu cyfrowego.

Umowa rezerwacyjna jest pierwszym formalnym krokiem przy zakupie mieszkania, który do tej pory wymagał fizycznej obecności stron transakcji przy jednym stole. W trosce o bezpieczeństwo oraz komfort klientów, Echo Investment – we współpracy z Asseco Data Systems i Samsung Electronics Polska – wdrożyło system wykorzystujący technologię biometrii i wszechobecne urządzenia mobilne, który pozwala na pełną elektronizację tego procesu. Eliminuje to konieczność podpisywania papierowej wersji dokumentów podczas spotkania z doradcą.

To prosty i bezpieczny system, który oszczędza czas, upraszcza formalności, a szczególnie w obecnych czasach ułatwia przeprowadzenie transakcji. Szczegóły umowy są ustalane na zdalnych spotkaniach pomiędzy doradcą, a klientem. Następnie doradca składa w wyznaczonym miejscu podpis biometryczny za pomocą aplikacji Signatus, czyli na przykład podpisuje się elektronicznym długopisem na ekranie. Dokument jest również sygnowany pieczęcią elektroniczną gwarantowaną przez Asseco, potwierdzającą że stroną umowy jest Echo Investment. Klient ma wówczas gwarancję bezpieczeństwa umowy, a potwierdzeniem zawarcia umowy z jego strony jest wpłata opłaty rezerwacyjnej. Takie rozwiązanie zostało świetnie przyjęte przez naszch klientów: kilku z nich skorzystało z tego narzędzia już w pierwszym dniu jego funkcjonowania – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w dziale mieszkaniowym Echo Investment.

Pierwsza podpisana elektronicznie umowa rezerwacyjna w Echo Investment dotyczy mieszkania na Osiedlu Jaśminowym w Poznaniu. Z narzędzia skorzystali również klienci z Łodzi i Warszawy.