Informacje dnia

DORACO przebuduje centrum handlowe w Swarzędzu

ETCDORACO S.A przebuduje najstarsze centrum handlowe w Wielkopolsce – ETC Swarzędz. Prace rozpoczną się już w II kwartale br. i potrwają do drugiej połowy 2017 roku.Inwestorami projektu w ramach spółki joint venture są Grupa Capital Park i Akron Group.

Projekt architektoniczny przygotowała pracowania J.S.K. Architekci znana m.in. z projektów Stadionu Narodowego, nowego stadionu Legii w Warszawie czy lotniska we Wrocławiu.

Głównym celem przebudowy ETC Swarzędz jest połączenie trzech funkcjonujących dotychczas odrębnie hal i usprawnienie komunikacji wewnątrz budynku. Układ lokali zostanie zmieniony, dzięki czemu pojawią się powierzchnie wspólne, przestronne pasaże ułatwiające poruszanie się po centrum oraz strefa gastronomiczna.

– ETC Swarzędz to centrum pierwszej generacji, funkcjonuje z powodzeniem już od ponad 20 lat. Ma wypracowaną markę na lokalnym rynku i cieszy się niesłabnącą popularnością klientów. Przyszedł czas na jego rewitalizację i dostosowanie go do aktualnych standardów rynkowych oraz potrzeb klientów i najemców  – informuje Stefan Ausch z Akron Group.

Powierzchnia obiektu po przebudowie wyniesie 20 tys. mkw. Znajdzie się na niej 80 sklepów
i lokali  usługowych,  Niezależnie od prowadzonych prac budowlanych centrum będzie funkcjonowało przez cały okres modernizacji. Dotychczasowi najemcy zostaną ulokowani w specjalnie utworzonym miasteczku handlowym, które powstanie na parkingu centrum.
W niezmienionej formie natomiast funkcjonować będą: supermarket Intermarche, klub fitness 2B Active, restauracja KFC oraz stacja paliw Shell.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora