komentarze, opinie, gospodarka

Dom z warsztatem – idealne połączenie miejsca do życia i pracy

Łozowicka.MDom z warsztatem może stanowić idealne połączenie miejsca do życia oraz pracy. Oczywiście nieruchomości, które zapewnią możliwość pracowania oraz mieszkania w jednym miejscu, muszą cechować się odpowiednio dużym metrażem. A za duży metraż trzeba zazwyczaj dużo zapłacić. Czasami na rynku trafiają się jednak perełki, które stanowią szansę na zakup wymarzonej nieruchomości w przystępnej cenie.

Spis treści:
Ofert domów na sprzedaż jest sporo
Własny warsztat do pracy tuż pod domem
Praca pod samym domem
Gdzie szukać nieruchomości na sprzedaż?
Jakie domy na sprzedaż z warsztatem oferuje obecnie rynek?
Domy na sprzedaż z warsztatem – wachlarz wyboru niewielki, ale zachęcający

Ofert domów na sprzedaż jest sporo

Obecnie na rynku nieruchomości jest całkiem sporo ofert domów na sprzedaż. W wielu z nich da się wydzielić powierzchnię do pracy, na przykład pod domowe biuro czy gabinet. Jednak tylko nieliczne oferują przestrzeń wystarczająco dużą, aby zorganizować na niej warsztat.
Tego rodzaju nieruchomości niekiedy muszą długo czekać na nowego właściciela. Powód jest prosty – nawet, jeśli ktoś chciałby kupić nieruchomość obdarzoną tak dużym potencjale inwestycyjnym, to niestety jej zakup wiąże się z dużymi wydatkami.

Własny warsztat do pracy tuż pod domem

Przedsiębiorcy, którzy posiadają własny warsztat do pracy, borykają się z trudnościami. Pierwszą jest konieczność codziennych dojazdów do miejsca pracy, a jak wiadomo, warsztaty często zlokalizowane są na uboczach, przy placach handlowych itp. Lokalizacja nie zawsze jest odpowiednia, jednak z uwagi na stosunkowo niewielką dostępność tego rodzaju obiektów, najemcy muszą wybierać spośród nielicznych ofert dostępnych na rynku.
Kolejną kwestią jest konieczność comiesięcznego opłacania czynszu z tytułu wynajmu, a ten potrafi być wysoki. Pozostaje również kwestia domówienia sposobu użytkowania obiektu z jego właścicielem, a dojście do porozumienia w kwestii przeróbek czy konieczności dostosowania wnętrza pod profil prowadzonej działalności nie zawsze jest sprawą prostą. Z tego względu idealnym rozwiązaniem wydaje się posiadanie własnego warsztatu do pracy.

Praca pod samym domem

Myśl, że zaraz po zakończeniu pracy, możemy dosłownie w minutę znaleźć się w zaciszu własnego domu, jest bardzo kusząca. Właśnie takie realia czekają na osoby, które posiadają dom z warsztatem. Posiadanie miejsca do pracy na terenie domowej posesji jest zwyczajnie wygodne i praktyczne. Co więcej, właściciel nieruchomości nie musi opłacać dodatkowo comiesięcznego czynszu z tytułu wynajmu, co stanowi kolejny, bardzo duży plus.
Rzecz jasna inwestycja w dom z warsztatem jest kosztowna i wymaga posiadania sporego kapitału na starcie, jednak w dalszej perspektywie czasu pozwoli właścicielowi na oszczędności, właśnie z tytułu braku konieczności ponoszenia opłat za wynajem warsztatu w zewnętrznej lokalizacji.

Gdzie szukać nieruchomości na sprzedaż?

Decydując się na zakup domu z warsztatem, warto skorzystać z pomocy doradcy ds. nieruchomości. Pomoże on w poszukiwaniach, co pozwoli na oszczędzenie własnego, prywatnego czasu. Dodatkowo, co bardzo istotne, przedstawiciel biura w pośrednictwie obrotu nieruchomościami zweryfikuje również wszelkie kwestie techniczne oraz prawne dotyczące wybranego domu z warsztatem. Będzie również towarzyszył przy podpisaniu umowy u notariusza.

Jakie domy na sprzedaż z warsztatem oferuje obecnie rynek?

Na rynku nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży można znaleźć oferty domów z warsztatami. Niemniej ofert tego rodzaju jest niewiele. Część z nich dotyczy dużych aglomeracji miejskich, inne rozsiane są po mniejszych miejscowościach. Warto zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi ofertami, aby mieć szerszy obraz, czego można spodziewać się w tym segmencie rynku.

Poniżej prezentujemy oferty dostępne w biurach nieruchomości WGN. Są to oferty na wyłączność.

Pierwszą przykładową nieruchomością wystawioną na sprzedaż jest dom z warsztatem zlokalizowany w miejscowości Gozdnica. Jest to zespół budynków o charakterze przemysłowo-mieszkalnym o powierzchni 600 metrów kwadratowych.
Dom znajduje się na działce o powierzchni 18 arów. Na terenie nieruchomości mieszczą się obiekty przemysłowo-handlowe, mieszkanie o powierzchni 200 metrów kwadratowych oraz dwupiętrowa kamienica z lokalami mieszkalnymi. W części usługowej znajdują się profesjonalna chłodnia i mroźnia, a także rampa rozładunkowa. W ostatnich latach na terenie nieruchomości przeprowadzono gruntowny remont, odnowiono elewację oraz wykonano nowy dach. Istnieje możliwość zakupu wyłącznie kamienicy. Nieruchomość przeznaczona do sprzedaży znajduje się w centrum miasta. Cena ofertowa wynosi 850 000 złotych. Nad ofertą czuwa WGN Żagań.

Również we Wrocławiu znajduje się dom na sprzedaż z warsztatem. Jest to dom wolnostojący zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście. Nad ofertą czuwa WGN Wrocław.
W skład oferty sprzedaży wchodzi dom wolnostojący o powierzchni 300 metrów kwadratowych. Jest on zlokalizowany w dzielnicy Biskupin. Dom stoi na działce o powierzchni 867 metrów kwadratowych. Liczy 3 kondygnacje, na których znajduje się 8 pokoi, 2 kuchnie, 2 łazienki oraz zagospodarowane poddasze o powierzchni 70 metrów kwadratowych. Za domem mieszczą się nowoczesne warsztaty o powierzchni około 350 metrów kwadratowych. Atutem nieruchomości jest jej lokalizacja w ciszej i spokojnej okolicy. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 4 000 000 złotych.

Ciekawą ofertę można znaleźć w Częstochowie, gdzie na sprzedaż wystawiony został dom z miejscem pod potencjalny warsztat. Jest to podwójny bliźniak, który oferuje 6 pokoi, 2 kuchnie, 2 łazienki oraz posiada 2 niezależne wejścia. Dach domu został wyremontowany. W przyziemiu zlokalizowane są techniczne pomieszczenia gospodarcze oraz spiżarnia. Cały budynek jest podpiwniczony, co stwarza duże możliwości aranżacyjne. Na posesji znajdują się ponadto 2 garaże wolnostojące oraz duży ogród, który można przeznaczyć na miejsce do wypoczynku lub prowadzenia biznesu. Nieruchomość inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż za 410 000 złotych. Wyłącznym agentem sprzedaży jest WGN Częstochowa.

W Oławie na sprzedaż wystawiona została nieruchomość inwestycyjna o dużym potencjale. Na terenie nieruchomości znajduje się dom oraz hala produkcyjna o kubaturze 2597,55 metrów sześciennych. Hala ma powierzchnię 200 metrów kwadratowych, a wysokość mierzona od podłogi do sufitu wynosi 3,47 metrów. Nieruchomość położona jest w Oławie, w otoczeniu zabudowy jednorodzinnej oraz terenów przemysłowych. Działka jest w kształcie prostokąta i ma powierzchnię 1030 metrów kwadratowych. Przed częścią mieszkalną, która ma powierzchnię 240 metrów kwadratowych, znajduje się taras, który został wyłożony deskami drewnianymi. Miejsce to idealnie nadaje się do wypoczynku w rodzinnym gronie.

Na terenie nieruchomości znajduje się garaż o powierzchni 45 metrów kwadratowych. Garaż przylega do części mieszkalnej. Jest to nieruchomość o dużym potencjale adaptacyjnym. Nieruchomość, nad którą czuwa WGN Oława, została wystawiona na sprzedaż za 1 500 000 złotych.

Domy na sprzedaż z warsztatem – wachlarz wyboru niewielki, ale zachęcający

Na rynku nieruchomości niewiele jest domów z warsztatami, które dają możliwość atrakcyjnej aranżacji i rozwoju dla właściciela. Warto jednak przyjrzeć się tym, które obecnie zostały wystawione do sprzedaży. Część nieruchomości posiada profesjonalne zaplecze warsztatowe, a sam dom nie wymaga remontów, co stanowi dodatkowy atut. Wachlarz wyboru nieruchomości tego rodzaju nie jest wprawdzie szeroki, ale z pewnością jest zachęcający.

Magdalena Łozowicka
Redaktor Naczelna
Komercja24.pl