Informacje dnia

Dom Development ruszył ze sprzedażą drugiego etapu Osiedla Komedy

Widok od ul. Klasztornej 2
Inwestycja powstaje na wrocławskim Jagodnie. Do oferty wprowadzono łącznie 101 mieszkań o metrażu od 33 do 112 mkw.

Wszystkie mieszkania będą posiadać taras, loggię lub balkon. W ramach inwestycji zaplanowano również ogródki lokatorskie oraz 92 miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Na najwyższych piętrach znajdą się mieszkania z antresolami. Zakończenie budowy tego etapu planowane jest na I kwartał 2022 roku. Całe osiedle docelowo będzie się składać z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych.

Coś dla ducha, coś dla ciała

Osiedle budowane przez Dom Development swoją nazwą upamiętnia uznanego polskiego kompozytora i pianistę jazzowego – Krzysztofa Komedę. W związku z tym ścianę jednego z budynków ozdobi mural nawiązujący do twórczości artysty. Przy planowaniu osiedla deweloper przewidział zielony dziedziniec z małą architekturą. Pamiętał również o potrzebach związanych z aktywnością fizyczną. W ramach części wspólnych znajdzie się miejsce rekreacji dla dorosłych oraz plac zabaw. Niecodziennym rozwiązaniem jest ogólnodostępna ścieżka aktywności, która powstanie wzdłuż całego Osiedla Komedy. To swego rodzaju tor przeszkód dla młodszych i nieco starszych dzieci. Do jego pokonania niezbędna będzie: równowaga, zwinność, odwaga, precyzja oraz orientacja w terenie.

Projekt Osiedla Komedy przygotowała pracownia Group-Arch z Wrocławia, natomiast generalnym wykonawcą jest spółka Dom Construction.

Jagodno kusi zielenią i bogatą infrastrukturą

Jagodno staje się bardzo atrakcyjną i popularną częścią Wrocławia. Nic dziwnego. Okolica dynamicznie się rozwija i kusi zielonymi terenami. Trwają intensywne prace miasta nad tzw. Zielonym Klinem Wojszyckim. Jagodno zyskuje na atrakcyjności również dzięki rozbudowie infrastruktury komunikacyjnej. W budowie jest równoległa do ulicy Buforowej droga do centrum, która pozwoli rozładować ruch samochodowy. Powstaje również nowy przystanek kolejowy Wrocław – Iwiny z dwoma oświetlonymi peronami. Dzięki niemu mieszkańcy Jagodna będą mogli szybko dojechać do centrum Wrocławia. Co ważne, do przejazdu będzie uprawniał również bilet okresowy wrocławskiego MPK.

W ramach tej części Wrocławia bogatsza staje się oferta skierowana do rodzin. We wrześniu otwarty zostanie żłobek i biblioteka, które znajdą się w nowym budynku przy ul. Sygnałowej. Ponadto na granicy z Wojszycami powstaje zespół szkolno-przedszkolny dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków.

Źródło: Dom Development.