rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

Deweloper Ciril nabył teren inwestycyjny o powierzchni niemal 2,5 tys. mkw. na warszawskiej Woli

scott-graham-OQMZwNd3ThU-unsplash
Deweloper Ciril nabył teren inwestycyjny o powierzchni niemal 2,5 tys. mkw. na warszawskiej Woli.

Belgijski deweloper Ciril nabył teren inwestycyjny o powierzchni niemal 2,5 tys. mkw. przy ulicy Przyokopowej na warszawskiej Woli. Powstanie tu budynek mieszkalny o podwyższonym standardzie składający się z 51 luksusowych apartamentów. W sfinalizowanej właśnie transakcji doradzała firma Greenfields.

Działka znajduje się nieopodal placu Zawiszy oraz ronda Daszyńskiego, które stało się nowym biznesowym sercem stolicy. Inwestycja, która na niej powstanie, będzie kolejną cegiełką w procesie wielkiej transformacji, którą na przestrzeni ostatnich lat przechodzi warszawska Wola. Dla nas z kolei jest to jeszcze jedno potwierdzenie, że popyt na dobrze zlokalizowane działki nie słabnie – mówi Michał Różycki, dyrektor pionu nieruchomości gruntowych – sektor living w Greenfields.

Na działce będącej przedmiotem transakcji swoją inwestycję zrealizuje firma deweloperska Ciril należąca do belgijskiej Grupy Democo, która działa w Polsce od ponad 30 lat. Powstanie tu kameralny budynek apartamentowy, w którym znajdzie się 51 lokali mieszkalnych. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada w tym miejscu budynki nie wyższe niż 30-metrowe. Plan przewiduje również, że minimum ¼ działki zostanie przeznaczona na zieleń. Będzie to druga inwestycja tego dewelopera w Warszawie.

Źródło: Greenfields.