Gospodarka

Debata EKG: Bezpieczeństwo energetyczne Polski

thong-vo-2482-unsplash
Bezpieczeństwo energetyczne Polski w perspektywie średnio- i długoterminowej – tak brzmiał temat debaty Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Uczestnicy debaty zorganizowanej przez Polski Komitet Energii Elektrycznej w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywającego się w Katowicach poszukiwali odpowiedzi na pytanie: Jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne Polski w perspektywie średnio- i długoterminowej?

W debacie wziął udział Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, prezesi największych polskich spółek energetycznych, zrzeszonych w Polskim Komitecie Energii Elektrycznej, prezes Urzędu Regulacji Energetyki orz prezes Polskiej Grupy Górniczej.

Uczestnicy debaty wielokrotnie podkreślali, że zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju to jeden z priorytetów nie tyko dla polskiego rządu, ale także całego sektora energetycznego.

Musimy pamiętać, że odpowiedzialna polityka energetyczna powinna respektować trzy
równoważne cele: konkurencyjność, zrównoważony rozwój oraz bezpieczeństwo dostaw” – mówił podczas debaty Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.