Z życia spółek

Chcesz się ze mną spotkać? Przyjedź do Wrocławia, pokażę Ci, jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości

Dzisiaj kilka uwag poświęcę szkoleniom. Jak się szkolić? W jakim celu? Czy szkolenia są naprawdę potrzebne?

Zacznę od niezbędnej autoreklamy:

Zapraszam Was na szkolenie, które będę prowadził. To już za tydzień! 

Tytuł szkolenia: Bądź skuteczny na rynku nieruchomości. Termin: 7-8.12.2018, g. 11.00-18.00. Miejsce: Wrocław.

Jeszcze przyjmujemy zgłoszenia! Informacje i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie internetowej Akademii Nieruchomości i Inwestycji:

http://akademianieruchomosci.com/skuteczna-sprzedaz-nieruchomosci-4/

Polecajcie znajomym, którzy mają trochę czasu, żeby przyjechali do Wrocławia i poznali tajniki inwestowania w nieruchomości.

+IMG_1761

Pierwszego dnia szkolenie będzie prowadzić Paulina Michniak – architekt, trenerka rozwoju osobistego, specjalistka ds. nieruchomości, dziennikarka. Drugiego dnia szkolenie poprowadzę ja. Warto do nas dołączyć!

Jak być skutecznym? Jakie szkolenia są efektywne?

Dzisiaj prawie nikt nie ma czasu na szkolenia. Jesteśmy skupieni na pracy, na sobie lub na rodzinie. Jeśli się szkolimy, to tylko w ramach wymaganego przez firmę kształcenia ustawicznego lub zawodowego albo w ramach obowiązkowych firmowych szkoleń i konferencji. Często nie ma czasu na więcej.

Czas przeznaczony na szkolenia musi przełożyć się na oczekiwane korzyści. Cel szkoleń biznesowych jest jasny. Zależy nam na poznaniu narzędzi. A jakie narzędzia są nam potrzebne? Wiedza o optymalizacji kosztów i analizie ryzyka, umiejętność zwiększania efektywności, metody marketingu, tworzenie biznesplanu.

Co jest potrzebne inwestorowi na rynku nieruchomości? Okazuje się, że w wielu przypadkach prywatni inwestorzy nie potrzebują rozbudowanej strategii inwestowania, a narzędzia, którymi się posługują, są intuicyjne. Prostota działania jest skuteczna.

Dzisiaj w wielu wypadkach początkujący inwestorzy korzystają ze wszelkich dostępnych narzędzi i źródeł informacji, żeby czegoś się dowiedzieć o rynku nieruchomości. Jesteś w stanie zdobyć podstawowe informacje w sieci. Wpisując w wyszukiwarce hasło „jak inwestować w nieruchomości” możecie łatwo znaleźć dostęp do specjalistycznych kanałów na youtubie, blogów, stron internetowych, forów, vlogów i kont w mediach społecznościowych. Kilku użytkowników social mediów oferuje webinary i bezpośrednie doradztwo inwestycyjne w zakresie inwestowania na rynku nieruchomości.

W dalszym ciągu jednak poziom wiedzy, którą możecie uzyskać za pośrednictwem sieci, jest bardzo podstawowy. Najprostszym schematem działania jest znaleźć okazję na rynku mieszkaniowym, skorzystać z dźwigni finansowej, np. w postaci kredytu hipotecznego, a następnie wynająć i wypuścić na rynek ofertę gotowca inwestycyjnego.

+IMG_1833

Rynek mieszkaniowy jest stosunkowo najłatwiejszy. Tak by się przynajmniej mogło wydawać. Stopy zwrotu na rynku mieszkaniowym we Wrocławiu wynoszą średnio około 5% w skali roku. Inwestycja w mieszkanie na wynajem jest rzeczywiście względnie najbezpieczniejsza, ale jest to opcja dla klienta o typowo konserwatywnym profilu inwestycyjnym.

Rosnącą popularnością cieszy się w ostatnim czasie rynek lokali usługowych. Niektórzy z moich klientów prawie z miesiąca na miesiąc wkraczali w nowy, nieznany im wcześniej typ inwestycji.

Przykładowo, klienci sprzedali jedno z zakupionych za moim pośrednictwem mieszkań, skorzystali z dźwigni finansowej w postaci kredytu i kupili lokal wynajęty przez Żabkę. Lokalizacja: jedna z najlepszych. Śródmieście. Lokal położony przy ruchliwym skrzyżowaniu, naprzeciwko przystanku tramwajowego. Kupując lokal z najemcą klienci zyskali gwarancję stabilności najmu określonej stopy zwrotu (ROI na poziomie powyżej 10% w skali roku).

Gotowce inwestycyjne zdarzają się jednak na rynku stosunkowo rzadko. Właściciele skomercjalizowanych nieruchomości nie pozbywają się tak łatwo dobrze prosperującego interesu, zwłaszcza jeśli opiera się na ponadprzeciętnym dochodzie pasywnym. Na ogół trzeba się liczyć z koniecznością wyłożenia odpowiednio wysokiej kwoty na zakup takiej nieruchomości.

Trzeba przy tym pamiętać, że rynek nieruchomości jest w Polsce bardzo rozbudowany i różnorodny, ale warto być czujnym. Klienci popełniają niekiedy wiele błędów już na etapie decyzji o zakupie. Tylko wytrawni inwestorzy wiedzą, jak uniknąć pułapek.

Inwestowanie w nieruchomości wymaga specjalistycznej wiedzy z kilku dziedzin. Zwykłe sprawdzenie stanu prawnego w księdze wieczystej nie jest jeszcze badaniem nieruchomości. Księga wieczysta może nie zawierać niepokojących wpisów albo zawierać wpisy, które na pierwszy rzut zniechęcą do podjęcia dalszych rozmów ze sprzedającym.

Tej specjalistycznej wiedzy, jak bezpiecznie i skutecznie sprawdzić stan prawny i faktyczny nieruchomości, nie uzyskacie z lektury blogów i oglądania filmów na youtubie. Dobrze mieć wokół siebie sprawdzonych doradców i specjalistów w określonych dziedzinach. Jednym z takich fachowców może być agent nieruchomości albo doradca inwestycyjny, którego wiedza nie ogranicza się tylko do pośredniczenia w sprzedaży mieszkań i domów.

O czym będzie nasze szkolenie? 

Tematem naszego szkolenia będzie skuteczność w działaniu na rynku nieruchomości. Skuteczność to nie tylko dynamika inwestowania. To również działanie z rozwagą, świadomością ryzyka i umiejętność wykorzystania wiedzy na temat zagrożeń i pułapek, na które możemy się natknąć.

Wspólnie z Pauliną Michniak podzielimy się z Wami częścią naszego doświadczenia na rynku nieruchomości. Paulina Michniak pokaże Wam, jak przygotować nieruchomość do sprzedaży albo najmu i jak dobrze zaprezentować ofertę. Ja z kolei wytłumaczę, na czym polegają techniki negocjacji i jak współpracować na rynku nieruchomości.