Informacje dnia

Centrum handlowe Wroclavia dłużej czynne – z powodu zakazu handlu w niedzielę

Wroclavia_poziom +2_

Centrum handlowe Wroclavia – nowa galeria w centrum miasta – wydłuża czas pracy. Donosi o tym Gazeta Wrocławska. Jak podano w artykule – od 9 marca, w piątki i soboty, Wroclavia będzie otwarta od godz. 9. do 23. W ten sposób Wroclavia reaguje na zakaz handlu w niedzielę. Przypomnijmy, że pierwsze dwie niedziele bez handlowania będą w marcu. 

Na podobny krok zdecyduje się prawdopodobnie wiele centrów handlowych w Polsce. Inaczej zakaz handlu może odbić się negatywnie na obrotach najemców i doprowadzić do renegocjacji umów najmu lokali handlowych.

Centra przygotowują różne strategie. Niektóre będą otwarte, tyle że z placówkami nieobjętymi zakazem.

„Zarządcy centrów handlowych przygotowują się do zakazu handlu, ale uzależniają swoje decyzje od warunków, w których działa konkretny obiekt. Zależy to m.in. od profilu centrum handlowego, liczby i rodzaju punktów handlowych i usługowych oraz lokalnych zwyczajów zakupowych. Otwarcia w niedziele bez handlu zapowiedziały duże centra w całej Polsce ze względu na mieszczące się w nich placówki, które zgodnie z ustawą mogą działać, np. kina, restauracje, lodziarnie, kwiaciarnie. W planach mają to także mniejsze obiekty posiadające tego typu lokale usługowe wyłączone spod zakazu” – napisano w komentarzu Polskiej Rady Centrów Handlowych.