Informacje dnia

Brzeg Zagórskiej Strugi w Rumi zostanie poddany rewitalizacji

INPRO - Inwestycja Rumia Centralna

Dzięki współpracy Urzędu Miasta Rumi ze spółką INPRO rewitalizacji zostanie poddany kolejny odcinek ciągu rekreacyjnego wzdłuż Zagórskiej Strugi.

Modernizacją ma zostać objęty fragment brzegu rzeki, który znajduje się między ulicami Sobieskiego i Torową. Inwestycję zaprojektuje i sfinansuje deweloper.
Rewitalizacja terenów Zagórskiej Strugi w znacznym stopniu zwiększy atrakcyjność przestrzeni publicznej zlokalizowanej w obrębie przygotowywanej inwestycji deweloperskiej o nazwie „Rumia Centralna”. Zgodnie z planem na terenie tym powstanie estetyczne i funkcjonalne ogólnodostępne miejsce do rekreacji oraz wypoczynku. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 22 czerwca na terenie, który w przyszłości przejdzie metamorfozę. Dokument sygnowali burmistrz Rumi Michał Pasieczny oraz wiceprezes zarządu INPRO S.A. Robert Maraszek.

– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z Urzędem Miasta Rumi. Wierzymy, że projekt obejmujący rewitalizację terenów zielonych stworzy jedną z nowych lokalnych atrakcji. Korzystać z niej będą wszyscy mieszkańcy Rumi, w tym również właściciele mieszkań naszej nowej inwestycji. Liczymy, że wspólnie z władzami samorządowymi uda nam się stworzyć nowe centrum, które stanie się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców i nową wizytówką miasta – powiedział Robert Maraszek, wiceprezes zarządu spółki INPRO.

Cieszymy się ogromnie, że kolejny fragment ciągu pieszo-rowerowego, tym razem pomiędzy drogą krajową a torami kolejowymi, będzie zrewitalizowany. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki współpracy z deweloperem INPRO. Jak na razie tę piękną architekturę, zieleń i teren do czynnego wypoczynku widzimy tylko na wizualizacjach, ale już niedługo to się ziści, dlatego jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że udało się partnera zachęcić do przeprowadzenia tej inwestycji – podsumowuje Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora