Informacje dnia

Brabank Apartamenty w Gdańsku inwestycją dekady

Brabank 04_małe
Zakończyła się już uroczysta gala zorganizowana z okazji 10-lecia portalu RynekPierwotny.pl. W warszawskim hotelu Westin podsumowano ostatnią dekadę na rynku mieszkaniowym oraz przyznano nagrody jubileuszowe. Wśród laureatów znalazła się inwestycja z Trójmiasta – Brabank Apartamenty.

W Gali wzięło udział prawie 200 osób, głównie przedstawicieli branży nieruchomości z całego kraju. Jednym z najważniejszych punktów wieczoru było uroczyste rozdanie nagród jubileuszowych deweloperom, których wyróżniono za szczególne osiągnięcia w latach 2009 -2019. Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach: Najbardziej medialny deweloper, Najlepszy marketing, Inwestycja Dekady (w podziale na 6 miast: Warszawa, Łódź, Trójmiasto, Kraków, Wrocław, Poznań), Człowiek Dekady, Deweloper Dekady.
Partnerami nagród jubileuszowych byli: Instytut Monitorowania Mediów, Stowarzyszenie Polska Izba Urbanistów oraz portal NowyMarketng.

W kategorii „Inwestycja Dekady” z Trójmiasta nominowano: Garnizon, Symfonia Residence, Mila Baltica oraz aż dwie inwestycje Invest Komfort: Brabank Apartamenty i Sea Towers. Wygrało osiedle Brabank Apartamenty. Jak podano w uzasadnieniu, nagrodę przyznano za „nawiązanie do kontekstu historycznego z nowoczesnym układem i formą architektury przy zachowaniu równoczesnej funkcjonalności zespołu, za konsekwentne działania na rzecz przywracania miastu terenów poprzemysłowych, za pełne wykorzystanie potencjału miejsca przy spacerowym bulwarze, w sąsiedztwie gmachu Muzeum II Wojny Światowej i z widokiem na panoramę Gdańska”. Nagrodę odebrał Krzysztof Piotrowski, Kierownik Marketingu Invest Komfort – dewelopera odpowiedzialnego za inwestycję.

– Brabank Apartamenty to kolejny po Sea Towers przełomowy projekt, zarówno dla Invest Komfort, jak i trójmiejskiego, a nawet polskiego rynku nieruchomości. – mówi Krzysztof Piotrowski – Cieszymy się, że inwestycja ta jest doceniana zarówno przez mieszkańców Gdańska, którzy zyskali nową, atrakcyjną przestrzeń do spacerów i odpoczynku w sercu miasta, jak i przez ekspertów z branży polskiej oraz europejskiej. Nagroda przyznana przez rynekpierwotny.pl dla nas kolejne, ważne wyróżnienie.

Obecnie trwa budowa II etapu inwestycji, w ramach której powstanie kolejne 140 mieszkań oraz 20 lokali usługowych.