Informacje dnia

BNP Paribas podsumowuje swój rok na rynku biur

Adrian_Bojczuk__9_

Prawie 40 transakcji, dynamiczny rozwój na rynkach regionalnych oraz kierunek na silną współpracę ze start-up’ami – w taki sposób ostatnie 12 miesięcy podsumowuje dział Wynajmu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland.

Zespół doradców sfinalizował transakcje o łącznym wolumenie ponad 46 tys. m kw., gdzie większą część stanowią transakcje najmu.  Na liście zrealizowanych kontraktów znalazło się również kompleksowe doradztwo przy sprzedaży jednej z nieruchomości wchodzącej w skład portfela banku BGŻ BNP Paribas – nowego właściciela znalazła nieruchomość położona w bliskim sąsiedztwie Opery Wrocławskiej i wrocławskiego ratusza.

W drugim kwartale minionego roku struktury działu wynajmu powierzchni biurowych zostały rozbudowane o biuro odpowiedzialne za projekty w regionie Krakowa i Katowic. To właśnie w stolicy Małopolski w 2017 roku agencja otrzymała wyłączny mandat na komercjalizację jednego z pierwszych biurowców klasy A zlokalizowanych na poprzemysłowym obszarze Zabłocia – Diamante Plaza.

Budynek, który w ostatnich latach charakteryzował się pełnym stopniem wynajmu, od I kwartału 2018 r. zaoferuje około 7,5 tys. m kw. powierzchni. Biznesowe otoczenie i dobry dostęp do komunikacji publicznej sprawiają, że nieruchomość wzbudza duże zainteresowanie wśród najemców reprezentujących sektor BPO/SSC i sektor publiczny.

Poza obecnością na południu Polski, zespół doradców aktywnie działa na terenie całego kraju. Istotnym, biurowym wydarzeniem 2017 roku w miastach regionalnych było również przygotowanie koncepcji i rozpoczęcie prac modernizacyjnych w biurowej części Kupca Poznańskiego. Jest to nieruchomość o łącznej powierzchni 20,5 tys. m kw. z czego 10 tys. mkw. zajmują biura.

– Co-working to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się trendów na rynku nieruchomości komercyjnych. W minionym roku sporo wysiłku włożyliśmy w dokładne poznanie potrzeb młodych firm i start-up’ów. Przeanalizowaliśmy różne modele ich rozwoju i dopasowania do nich różnych zasobów biurowych. Nasze dotychczasowe projekty realizowane dla start-up’ów pokazują, że mit „biuro to przede wszystkim czynsz” runął na dobre. Widząc dynamikę z jaką rozwija się ten segment rynku i ewoloujące potrzeby najemców w tym zakresie, chcemy wyjść im naprzeciw i wykorzytsując nasz know-how i doświadczenie, zaoferować kompleksowe doradztwo – komentuje Adrian Bojczuk, zastępca dyrektora Działu Wynajmu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland