Informacje dnia

Amfiteatr wyrośnie wśród biurowców na Mokotowie

amfiteatr amfiteatr2

Nowe miejsce na kulturalno-rozrywkowej mapie Warszawy powstanie przed biurowcem Adgar Bit przy ulicy Konstruktorskiej 11 na Biznesowym Mokotowie. Będzie służyło zarówno pracownikom dzielnicy, jak i jej mieszkańcom. Amfiteatr stworzony przez Adgar zostanie otwarty latem 2018 roku. Za koncepcję architektoniczną odpowiada studio Mode:lina.

Jednym z problemów, z jakimi boryka się obecnie największa biznesowa dzielnica w Polsce, jest brak otwartych przestrzeni publicznych bez płotów i innych barier, umożliwiających spotkania w przyjemnym otoczeniu. Zwracają na to uwagę również eksperci JLL, podkreślając, że szansą na zwiększenie prestiżu Służewca będzie poprawa jego estetyki i funkcjonalności m.in. poprzez budowę sieci mniejszych skwerów połączonych ciągami pieszymi.

– Biurowce na Służewcu nie tworzą spójnej zabudowy, brakuje tutaj atrakcyjnej przestrzeni publicznej, ciągów pieszych, a dzielnica nie ma swojego centrum. Wyraźnie dominuje funkcja biurowa. Wpływa to na wizerunek – Służewiec postrzegany jest jako miejsce pracy, a nie jako wielofunkcyjny obszar oferujący możliwości spędzania wolnego czasu  wymienia Jan Jakub Zombirt, dyrektor w dziale doradztwa strategicznego JLL.

-Jako, że na Biznesowym Mokotowie zlokalizowane są 3 kompleksy biurowe Adgar, dlatego też zdecydowaliśmy się zaangażować w przebudowę ulicy Suwak, tworzymy zielone miejsca spotkań w sąsiedztwie naszych budynków, a teraz budujemy amfiteatr, który będzie służył całej dzielnicy  – mówi Eyal Litwin, Dyrektor Generalny Adgar Poland.

Za koncepcję architektoniczną amfiteatru, który powstanie przy ul. Konstruktorskiej 11, odpowiada renomowane studio Mode:lina. Obiekt, wraz z przyległymi kawiarniami i restauracjami, będzie mógł pomieścić łącznie blisko 400 osób. Jego otwarcie nastąpi latem 2018 roku, a program wydarzeń zostanie przygotowany we współpracy z władzami dzielnicy Mokotów, Stowarzyszeniem Lepszy Służewiec i wybranymi instytucjami kulturalnymi.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora