rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

AFI Europe kupiło od ATAL lokale inwestycyjne w Krakowie

ATAL_Bagry Park

Firma AFI Europe kupiła od dewelopera ATAL 132 wykończone lokale inwestycyjne zlokalizowane w Krakowie.

AFI Europe zakupiło od ATAL lokale w ramach inwestycji Bagry Park Lokale Inwestycyjne w Krakowie przy ul. Bagrowej 6. Powierzchnia użytkowa nabytego projektu wynosi około 4 tys. mkw. Jest to pierwsza ukończona inwestycja AFI Europe w segmencie PRS w Polsce. W transakcji pośredniczyła firma doradcza PNConsulting.

Transakcja z AFI Europe ma wyjątkowy i unikatowy charakter, gdyż świadomie nie kierujemy naszej oferty na rynek PRS. Swoją aktywność nieprzerwanie koncentrujemy wokół klientów indywidualnych. Projekt Bagry Park Lokale Inwestycyjne powstał w ramach naszej dodatkowej działalności. Wybudowaliśmy go z myślą o przeznaczeniu inwestycyjnym, ale również w celu dopełnienia istniejącej zabudowy osiedla, czyli wcześniejszych etapów mieszkaniowych Bagry Park. Projektem zainteresowało się kilka funduszy, natomiast AFI Europe – jako podmiot działający w Krakowie i doskonale znający specyfikę rynku – był oczywistym partnerem przy tej transakcji.
– mówi Angelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A.

Bagry Park to znakomita lokalizacja i świetna realizacja firmy ATAL. Co więcej i co bardzo ważne dla nas Bagry Park Lokale Inwestycyjne to już zrealizowany etap, dzięki temu już za kilka miesięcy będziemy mogli rozpocząć wynajem lokali w tym projekcie. Widzimy ogromny potencjał inwestycji na wynajem i chcemy dalej zwiększać udział tego segmentu w naszych aktywach. Oprócz inwestycji „Apartamenty Bagry Lokale Inwestycyjne” obecnie realizujemy 3 inne projekty w sektorze PRS w Warszawie i w Krakowie a równocześnie jesteśmy w trakcie negocjacji zakupu kolejnych projektów. Docelowo chcemy być jednym z największych graczy w sektorze PRS w Polsce.
– dodaje Sebastian Kieć, Prezes AFI Europe w Polsce.