rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Prestiżowe biurowce mnożą się w Warszawie

floriane-vita-88722-unsplash
Obecnie biuro to coś więcej, niż tylko miejsce pracy. Świadczy również o prestiżu firmy, jest jej wizytówką. Z racji rosnącego popytu na powierzchnie biurowe wysokiej jakości, inwestycji tego typu przybywa na mapie całego kraju. Wiele z najbardziej  prestiżowych biurowców powstaje w stolicy kraju.

Rynek powierzchni biurowych w naszym kraju coraz mocniej się rozbudowuje. Nowoczesnych inwestycji przybywa nie tylko w Warszawie, ale także w miastach regionalnych. Największe polskie miasta zyskują swoje biurowe wizytówki, które zachwycają swoją innowacyjnością i prestiżem.
Mimo tego, że miasta takie jak Wrocław, Kraków, Katowice, Gdańsk itp. mogą pochwalić się wspaniałymi biurowcami, to jednak w dalszym ciągu Warszawa święci triumfy.

Warszawskie biurowce w dalszym ciągu na piedestale

Biurowa Warszawa przyciąga największych najemców. Znane i cenione firmy najczęściej właśnie w stolicy poszukują powierzchni biurowych z przeznaczeniem pod swoje siedziby bądź oddziały. O ile miasta regionalne depczą stolicy po piętach, to jednak w dalszym ciągu Warszawa uznawana jest na najbardziej prestiżową kolebkę biznesu.

Najemcy dyktują nowe standardy

Powierzchni biurowej na mapie Warszawy stale przybywa. O ile popyt jest duży, o tyle deweloperzy starają się, aby ich inwestycje wyprzedzały konkurencję w tym segmencie rynku. W efekcie corocznie do użytku oddawane są coraz bardziej nowoczesne i ekologiczne biurowce. Deweloperzy stawiają także na innowacyjne rozwiązania technologiczne, które mają na celu ułatwiać pracę, obniżać koszty eksploatacji biura a także dawać najemcom większą kontrolę nad eksploatacją powierzchni biurowych. Bardzo istotny – zwłaszcza w Warszawie – jest prestiż inwestycji biurowej. Okazuje się, że lokalizacja gra tutaj drugie skrzypce. O wiele częściej najemcy zwracają uwagę na dostępność parkingów, łatwy dojazd, bogatą infrastrukturę otoczenia tj. bliskość sklepów i punktów usługowych itp.

alexander-pemberton-95212-unsplash

Prestiżowe inwestycje biurowe w Warszawie:

– Vector+

Biurowiec Vector+ to nowoczesny budynek biurowy, który powstał na warszawskiej Woli.

„Biurowiec zaprojektowany został jako urbanistyczny akcent i punkt orientacyjny usytuowany u zbiegu al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Obozowej” – komentuje Mariusz Rutz, współwłaściciel J.S.K. Architekci.

Na inwestycje składają się dwie wieże biurowe – wyższa, 14-piętrowa, oraz niższa, 6-piętrowa. Oba budynki połączone są ze sobą łącznikiem.
Na najemców czeka szereg udogodnień, które deweloper – firma Profbud – wymienia w specyfikacji. Są to: system zarządzania budynkiem (BMS), kontrola dostępu i CCTV, nowoczesne rozwiązania technologiczne zastosowane w całym w budynku, oOchrona i całodobowy dostęp do biur, szybkobieżne windy, reprezentatywny hol wejściowy i recepcja, 2 niezależne źródła zasilania elektrycznego, parametry akustyczne dostosowane do otoczenia, zielony taras i patio dla najemców, rozwiązania ekologiczne (system odbioru wody deszczowej, ekokratki na parkingach naziemnych, zieleń na patio). Ponadto na parterze budynku znajdują się lokale handlowo-usługowe, strefa dostaw oraz postój taksówek. Najemcy nie musza się również martwić o miejsca do parkowania – czeka na nich trzykondygnacyjny parking. Na terenie biurowca Vector+ znajduje się także stacja ładowania samochodów elektrycznych, szatnie i prysznice dla rowerzystów zlokalizowane w garażu podziemnym.
Biurowiec Vector+ jest w trakcie pozyskiwania certyfikacji BREEAM.
Powierzchnia biurowa netto biurowca Vector+ wynosi 12 884,35 m2, natomiast powierzchnia handlowo-usługowa – 619,48 m2.
Generalnym wykonawcą budynku Vector+ jest firma z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży budowlanej – MALBUD1. Za projekt architektoniczny za biurowca Vector+ odpowiada biuro J.S.K. Architekci Sp. z o.o. założone i prowadzone przez Zbigniewa Pszczulnego oraz Mariusza Rutza.
Inwestorem projektu jest PROFBUD – Grupa z polskim kapitałem i wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów deweloperskich.

– Skyliner

Skyliner to budynek biurowy, który usytuowany jest przy rondzie Daszyńskiego w warszawskiej dzielnicy Wola. Docelowo wieżowiec ma mieć 195 metrów wysokości.
Inwestycja realizowana jest przez Karimpol Group – spółkę deweloperską założoną w 1991 roku, której celem jest budowa i wynajem powierzchni komercyjnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Biurowiec został zaprojektowany przez jedną z największych firm architektonicznych w Polsce – pracownię architektoniczną APA Wojciechowski. Generalnym Wykonawcą biurowca Skyliner jest firma obecna na polskim rynku od 1989 i należąca do największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce – Warbud SA.
W grudniu ubiegłego roku Skylinek osiągnął 150 metrów wysokości. Zakończenie budowy ma się coraz bliżej. Budynek o docelowej wysokości 195 metrów będzie jednym z najwyższych biurowców, jakie dotychczas powstały w Warszawie.
Biurowiec Skyliner zaoferuje 30 pięter z powierzchnią biurową oraz 4 piętra przeznaczone na cele handlowo-usługowe. Dodatkowo na wysokości 165 metrów planowane jest przeznaczenie dwóch pięter na Skybar, z którego roztaczać się będzie widok na wspaniałą panoramę miasta.
W sumie budynek Skyliner dostarczy na warszawski rynek blisko 48 000 m2 powierzchni do wynajęcia.
Budowa nowoczesnego biurowca rozpoczęła się we wrześniu 2017, natomiast jej zakończenie planowane jest na połowę 2020 roku.

– Mennica Legacy Tower

Mennica Legacy Tower to kompleks dwóch budynków biurowych klasy A+. Inwestycja realizowana jest wspólnie przez Golub GetHouse i Mennica Polska. Kompleks powstaje na warszawskiej Woli, w miejscu dawnej siedziby Mennicy Polskiej, która została wyburzona w 2016 roku.

W skład kompleksu Mennica Legacy Tower  wchodzą dwa budynki: 130-metrowy wieżowiec i sąsiadujący z nim drugi budynek o wysokości 36 metrów.
Mennica Legacy Tower dostarczy na warszawski rynek 63 800 m2. powierzchni najmu. Powierzchnia najmu 32-piętrowego wieżowca wyniesie 49 600 m2., natomiast drugiego, 9-piętrowego – 14 200 m2. Oba budynki zapewnią łącznie 4500 m2. powierzchni handlowo-usługowej.
Generalnym wykonawcą kompleksu Mennica Legacy Tower jest Warbud, a inwestorami są Golub GetHouse oraz Mennica Polska. Kompleks biurowy został zaprojektowany przez architektów z  pracowni Goettsch Partners z Chicago wraz z polskim partnerem – warszawskim biurem projektowym Epstein.
Warszawski kompleks biurowy Mennica Legacy Tower zapewni nie tylko komfortowe przestrzenie biurowe, ale także miejsca parkingowe, o które w stolicy zawsze jest ciężko. W ramach inwestycji powstanie 620 miejsc parkingowych i 300 miejsc dla rowerów. Na podziemny parking przeznaczono cztery kondygnacje.

Warszawskie powierzchnie biurowe odznaczają się komfortem, nowoczesnością i prestiżem. Inwestorzy dbają o to, aby dostarczane na rynek powierzchnie biurowe charakteryzowały się coraz wyższą jakością. Cieszy również fakt, że poza zwiększaniem biurowej powierzchni najmu, deweloperzy pamiętają o zapewnieniu odpowiedniej ilości miejsc parkingowych. Dużym plusem jest także tworzenie przestrzeni handlowo-usługowych, z których korzystać mogą nie tylko najemcy, ale również wszyscy mieszkańcy Warszawy.

Magdalena Paluch
Redaktor Naczelna
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora