Informacje dnia

200 mln euro kredytu dla centrum handlowego Galeria Północna

© Piotr Krajewski http://pkrajewski.pl

© Piotr Krajewski http://pkrajewski.pl

Galeria Północna – nowe centrum handlowe w Warszawie od GTC – uzyskała kredyt inwestycyjny w maksymalnej wysokości do 200 mln euro. Pierwotnie na podstawie Umowy Bank Pekao S.A. udzielił Galerii Północnej kredytu budowlanego do wysokości 116 mln euro.

Refinansowanie ukończonego jesienią centrum handlowego zapewni GTC znaczący zasób gotówki, co pozwoli na przyśpieszenie dalszego wzrostu, bez potrzeby pozyskania nowego kapitału.

 “Po pomyślnym ukończeniu budowy Galerii Północnej, ten nowy kredyt jeszcze bardziej wzmacnia nasze źródła finansowania i zmniejsza koszty funduszy, pozwalając nam na dalsze napędzanie rozwoju w Polsce oraz w stolicach krajów w regionie CEE i SEE, jednocześnie umacniając wyższe FFO i wzrost stopy kapitalizacji FFO” – skomentował Erez Boniel, Dyrektor Finansowy GTC

Galeria Północna jest pierwszym centrum handlowo-rozrywkowym nowej generacji położnym na warszawskiej Białołęce. Inwestycja została zrealizowana w rekordowym czasie 25 miesięcy od chwili uzyskania zezwolenia na budowę.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora