Konferencje

Podsumowanie trzeciej edycji konferencji Places + Spaces

ULI_1
Trzecie spotkanie Places + Spaces zorganizowane w Warszawie przez Urban Land Institute poświęcone było tworzeniu przestrzeni publicznych, w tym współpracy pomiędzy prywatnymi inwestorami i władzami miast. 

Urban Land Institute (ULI) to międzynarodowa organizacja non-profit, prowadząca działania w zakresie badań i edukacji. Jej misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności.

W 2030 roku blisko trzy czwarte ludzi będzie żyło w miastach. Już dzisiaj aglomeracje na całym świecie stają przed coraz większymi wyzwaniami związanymi z zapewnieniem ich mieszkańcom warunków do zamieszkania, pracy i relaksu. Trzecie spotkanie PLACES + SPACES zorganizowane w Warszawie przez Urban Land Institute, poświęcone było tworzeniu przestrzeni publicznych, w tym współpracy pomiędzy prywatnymi inwestorami i władzami miast.

Ludzie z pomysłami potrzebują kapitału, a ci z kapitałem – pomysłów” – tymi słowami powitał gości moderator spotkania Martin Barry, architekt krajobrazu oraz założyciel i przewodniczący organizacji reSITE. „Jeśli współczesne miasta nas zawodzą, wspólnie możemy zaprojektować tak, że pokochamy je na nowo” – dodał.

Półmetek cyklu PLACES + SPACES przyciągnął niemal stu inwestorów, architektów, urbanistów i przedstawicieli władz samorządowych, którzy tym razem dyskutowali o trendach w kształtowaniu przestrzeni publicznych w Polsce i na świecie.