rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Panattoni sprzedaje dwie polskie logistyczne nieruchomości inwestycyjne

uscisk reki

Panattoni, największy w Europie deweloper oraz inwestor instytucjonalny w sektorze nieruchomości przemysłowych i logistycznych, sfinalizował sprzedaż dwóch polskich parków logistycznych.

Sprzedane zostały nieruchomości inwestycyjne w Lublinie i koło Zabrza na Śląsku. Nowym właścicielem jest północnoamerykański inwestor private equity. Obie nieruchomości mają łączną powierzchnię najmu brutto (GLA) około 65 000 m kw.

– „Udana sprzedaż tych dwóch, w pełni wynajętych aktywów, świadczy o utrzymującym się na polskim rynku silnym apetycie inwestorów na nowoczesne nieruchomości logistyczne, spełniające wysokie parametry w zakresie zrównoważonego rozwoju” – powiedział Robert Dobrzycki, CEO i współwłaściciel Panattoni Europe oraz Indie.

Magazyn logistyczny o powierzchni 35 000 m kw. GLA w Panattoni Park Lublin City IV, w południowo-wschodniej Polsce, jest położony przy obwodnicy Lublina i Pan-Europejskim Korytarzu Transportowym II (Berlin – Niżny Nowogród). Obiekt jest w 1pełni skomercjalizowany.
Drugim obiektem jest magazyn logistyczny o powierzchni 30 500 m kw. GLA w Panattoni Park Silesia West, w pobliżu Zabrza i niedaleko od Katowic – śląskiej konurbacji miejskiej w południowo-zachodniej Polsce.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora