rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Pałac o dużym potencjale inwestycyjnym doskonały na hotel

wgn palac poganica
Pałac z końca XIX w. o powierzchni całkowitej ok 1320 metrów kw., wraz z terenem o powierzchni 4,69 ha, został wystawiony na sprzedaż.

Pałac położony jest w Poganicach w powiecie Słupskim, w odległości ok. 400 m od drogi krajowej nr. 6 Szczecin-Gdańsk.

Pałac jest budynkiem wolno stojącym, całkowicie podpiwniczonym o dwóch zasadniczych kondygnacjach mieszkalnych, z dodatkowymi pomieszczeniami mieszkalnymi w szczycie i wystawkach dachu.
W partii nadziemnej piwnice olicowane są kamieniem ciosanym. Wysokość całkowita do kalenicy dachu wynosi 21 m. Obrys budynku nawiązuje do planu kwadratu o trójtraktowym podziale. Trakt środkowy wyznacza oś główną w kierunku północ -południe. Narożnik wschodni od wysokości I piętra ujęty jest cylindrycznym wykuszem przechodzącym w ośmioboczną wieżyczkę o ryglowej konstrukcji nakrytą wielobocznym hełmem. Nad wejściem głównym znajduje się baldachimowy dach o konstrukcji stalowej wsparty na 4 przyściennych wspornikach i 2 ażurowych słupach-kratownicach.

Remont obiektu prowadzony jest zgodnie ze sztuką budowlana i realizowany jest bardzo skrupulatnie. Realizowane prace remontowo-adaptacyjne dają gwarancję przywrócenia obiektowi właściwego stanu technicznego oraz historycznego.

Obecnie Pałac spełnia funkcję mieszkalną oraz hotelową, w skład której wchodzi: 5 apartamentów/pokoi z łazienkami dla gości, pomieszczenia o funkcji komunikacyjnej, pomieszczenia sanitarne, w obiekcie funkcjonuje restauracja. Pałac wpisany jest do Rejestru Zabytków.

Cena nieruchomości to 2.490.000 zł. W sprzedaży nieruchomości pośredniczy Oddział WGN w Słupsku.