Z życia spółek

MVGM w Polsce z nowymi dyrektorami zarządzającymi

479ea3feb0b9fa6fcccb7f8b0235b32f
Virginie de Baere zostaje dyrektorem zarządzającym MVGM w Belgii. W jej roli w Polsce zastąpią ją Agnieszka Nowak i Łukasz Mazurczak.

MVGM kontynuuje strategię nakierowaną na zapewnienie najwyższej jakości usług w obszarze zarządzania nieruchomościami oraz stwarzanie optymalnych warunków do rozwoju kompetencji pracowników. Celem MVGM jest rozwój biznesu we wszystkich klasach aktywów. Obecnie firma koncentruje się na wdrażaniu usług zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi w każdym z krajów europejskich, w którym działa, w tym również w Polsce. Pozwoli to jeszcze lepiej reagować na potrzeby klientów, tym bardziej, że MVGM jest organizacją w pełni wyspecjalizowaną w zarządzaniu nieruchomościami, co stanowi jej ważną przewagę konkurencyjną.

Strategicznym celem dla co-liderów MVGM w Polsce, obok rozwoju biznesu i relacji z polskimi klientami, będzie przygotowanie firmy do ekspansji i rozwoju w segmencie nieruchomości mieszkaniowych. Firma będzie też koncentrować się na rozbudowie swojego polskiego zespołu, co jest związane z rozszerzeniem portfolio MVGM o ten typ procesów. MVGM to innowacyjna organizacja inwestująca w technologie zwiększające wydajność i dokładność usług. W związku z tym już wkrótce Polska otrzyma dostęp do dodatkowych narzędzi biznesowych, takich jak wirtualne dashboardy służące do wizualizacji danych nieruchomości, które będą stanowić dodatkową usługę dla klientów.

Decyzja o powrocie do Belgii nie była prosta. Z polskim rynkiem jestem związana od przeszło 20 lat. To tu przez całą swoją karierę zawodową rozwijałam najlepsze praktyki w obszarze zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Natomiast dzięki europejskiej prezencji MVGM, będę mogła kontynuować swoją karierę jako szef firmy w Belgii oraz osoba odpowiedzialna za rozwój biznesu we Francji. Polska to dojrzały rynek, a MVGM to mocny lider sektora nieruchomości w obszarze property management. Udało nam się tu zbudować wspaniały zespół, który ma bardzo dobre perspektywy i jest ważnym wsparciem dla klientów. Zostawiam polski biznes w najlepszych rękach. Serdecznie gratuluję Agnieszce i Łukaszowi, dziękuję za ich wkład w rozwój naszej firmy i życzę im powodzenia. Bardzo cieszę się na współpracę z zespołem MVGM w Belgii, która ma na celu kontynuowanie rozwoju wiodącej na rynku zarządzania nieruchomościami firmy, którą obecnie jesteśmy.

komentuje Virginie de Baere

Agnieszka Nowak posiada wieloletnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych. Karierę w tym obszarze rozpoczęła w 2006 roku od objęcia stanowiska dyrektora marketingu łódzkiej Manufaktury, pierwszego projektu mixed-use o takiej skali w Polsce. W 2012 roku przeniosła się do Rosji, do Galerii w Sankt Petersburgu zarządzanej przez JLL z ramienia Morgan Stanley, a następnie do Almaty w Kazachstanie, gdzie została dyrektorem zarządzającym centrum Esentai Mall, gdzie głównymi najemcami były takie marki jak Dior, Louis Vuitton, czy Prada. W 2016 roku wróciła do Polski, zajmując stanowisko dyrektora zarządzającego Galerii Północnej w Warszawie, gdzie była w pełni odpowiedzialna za otwarcie centrum i budowę zespołu. Agnieszka łączy rozległą, strategiczną wiedzę i doświadczenie marketingowe z praktyką zarządzania dużymi obiektami handlowymi. Od ubiegłego roku kieruje pracami działu zarządzania nieruchomościami handlowymi w MVGM w Polsce.
Łukasz Mazurczak to ekspert z 20-letnim doświadczeniem w sektorze nieruchomości komercyjnych. Przez wiele lat był związany z JLL, współpracując blisko z Virginie de Baere i Tomaszem Trzósło, a wcześniej z Cushman & Wakefield. Najpierw w JLL, a obecnie w MVGM kieruje działem zarządzania nieruchomościami biurowymi oraz magazynowymi, a także jest odpowiedzialny za jego rozwój w ślad za zwiększającym się systematycznie portfelem obsługiwanych obiektów, w tym prestiżowych wysokościowych budynków jak Warsaw Spire, Rondo 1, czy Gdański Business Center. Łukasz jest również specjalistą w opracowywaniu i wdrażaniu strategii usług premium PM dla nowoodawanych i istniejących nieruchomości, mających na celu utrzymanie wysokiego zadowolenia najemców i prolongaty umów najmu. Jego specjalizacja obejmuje również zakupy portfelowe (w tym mediów, serwisów budynkowych) oraz wdrażanie metod zarządzania jakością podwykonawców i procesów wewnętrznych.

Biorąc pod uwagę nasze wysokie oczekiwania wobec polskiego rynku oraz strategię dalszego wzrostu w odniesieniu do aktywów biurowych, handlowych i magazynowo-logistycznych, a także naszą nową specjalizację w segmencie mieszkaniowym, zdecydowaliśmy o powołaniu dwóch osób na stanowisko dyrektorów zarządzających. Agnieszka i Łukasz stanowią zespół o unikalnych i wszechstronnych kompetencjach. Szczególnie w tych wymagających czasach, kiedy biznes nieruchomościowy musi sprawnie reagować i odpowiadać na zawirowania rynkowe, łączenie różnych specjalizacji, doświadczeń i perspektyw jest bardzo cenne. Serdecznie gratuluję obojgu awansu na to stanowisko. Chcielibyśmy również podziękować Heldze Cosyns, z którą aktualnie prowadzimy rozmowy o jej nowej roli w strukturach MVGM, za jej wysiłki i zaangażowanie w działalność MVGM w Belgii. Virginie dziękujemy za dotychczasowe działania na stanowisku dyrektor zarządzającej w Polsce, przyjęcie nowej roli i możliwość wykorzystania jej wiedzy i kompetencji na naszych rynkach w Europie.

komentuje Menno van der Horst, Członek Zarządu MVGM

Źródło: MVGM.